Kontrolės komitetas aptarė statybų klausimus

Ketvirtadienį posėdžiavęs Kauno rajono savivaldybės tarybos Kontrolės komitetas pateikė išvadas dėl savivaldybės administracinio pastato renovacijos ir Vilkijos renginių aikštės statybų.                

Gegužės pabaigoje Vilkijos parke, skambant džiazo ritmams, buvo atidaryta bendruomenės renginių aikštė. Kontrolės komiteto pirmininkas Donatas Jankauskas pasakojo, kad dar prieš šventę buvo gauti gyventojų skundai dėl esą netinkamos kokybės trinkelių, kuriomis buvo išklota ši aikštė.

Tyrimo ėmėsi ir Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos.

Jos išvadose patvirtinta, kad grindinio įrengimo darbai atlikti tinkamai, o panaudotos klinkerio trinkelės yra aukščiausios kokybės ir atitinka Lietuvos ir ES reikalavimus.

Aikštės erdves projektavo architektė Violeta Beigienė. Jos teigimu, grindiniui buvo parinktos sendintos trinkelės, kad jos derėtų prie bendros architektūros, tai ir galėjo suklaidinti gyventojus.

Kontrolės komiteto nariai su pateikta inspekcijos išvada susipažino ir jai pritarė.

Kitas Kontrolės komiteto akiratyje atsidūręs objektas – administracinis Kauno rajono savivaldybės pastatas Savanorių prospekte.

Kontrolės komitetas, išklausęs savivaldybės kontrolierės bei savivaldybės administracijos ir atitinkamų padalinių vadovų paaiškinimus, parengė sprendimo projektą. Jame konstatavo, kad per visą laikotarpį nuo 2013 metų, kai buvo priimtas sprendimas dėl pastato rekonstrukcijos, faktinė projekto kaina, lyginant su planuota, išaugo ir dėl objektyvių aplinkybių, ir dėl darbų organizavimo, sutarčių sudarymo bei jų vykdymo kontrolės trūkumų.

Komitetas rekomendavo administracijos direktoriui įvertinti audito išvadas, užtikrinti rekomendacijų įgyvendinimą ir nustatyti tokias rangos ar prekių, paslaugų pirkimo sutarčių sudarymo ir jų vykdymo kontrolės tvarkas, kurios numatytų konkrečių darbuotojų atsakomybę už racionalų ir skaidrų savivaldybės biudžeto lėšų naudojimą. Šias tvarkas rekomenduota paskelbti viešai ir supažindinti su jomis visus asignavimų valdytojus.

Savivaldybės kontrolierė įpareigota vykdyti rekomendacijų įgyvendinimo stebėseną ir apie rezultatus informuoti komitetą.

D. Jankauskas pasidžiaugė, kad Kauno rajone, skirtingai nei kaimyninėje Kauno miesto savivaldybėje, vyksta konstruktyvus dialogas tarp valdančiųjų ir opozicijos. „Esu Kauno rajono patriotas ir man svarbu, kad būtų priimami bendruomenei naudingi sprendimai“, - kalbėjo Kontrolės komiteto vadovas.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos