Kauno rajono vadovai pagerbė ir nepriklausomos savivaldos kūrėjus

Į Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio minėjimą Raudondvario menų inkubatoriuje Kauno rajono savivaldybės vadovai, be kitų svečių, pakvietė ir pirmos nepriklausomos Kauno rajono savivaldybės tarybos narius.
„Jums teko sunki užduotis: vyko ekonominė blokada, trūko lėšų, reikėjo kurti naujas institucijas, keisti planinio ūkio modelį, vykdyti privatizaciją ir pereiti prie rinkos. Puikiai suprantu - jei jūs nebūtumėte pakloję savivaldos pamatų tada, prieš 30 metų, šiandien Kauno rajono nebūtų tarp pirmaujančių Lietuvos savivaldybių“,- kalbėjo meras Valerijus Makūnas.
Per 30 metų Kauno rajono savivaldos pirmaeivių gretos praretėjo, 12-ka tuometinės Tarybos narių jau iškeliavo į Amžinybę. Vis dėlto į renginį atvyko 34 buvę Tarybos nariai, grupelė kitų savivaldos kūrėjų, buvusios administracijos vadovų, dabartinės Tarybos nariai.
Ką tik atkūrus Nepriklausomybę, 1990 kovo 24 dieną, įvyko savivaldos rinkimai. Į Kauno rajono tarybą vienmandatėse apygardose buvo išrinktas 51 deputatas. Tai buvo pirmieji demokratiniai savivaldos rinkimai Lietuvoje nuo 1925 m.
Kauno rajono tarybos pirmininku kovo 30 d. vykusiame posėdyje buvo išrinktas Petras Mikelionis, o jo pavaduotoju – Algimantas Patašius. „Situacija buvo sudėtinga, o opozicija stipri, todėl 1992 metais susidarė nauja dauguma ir man teko užleisti Tarybos pirmininko vietą“, - prisiminė P. Mikelionis.
Renginyje Simboliškai nuskambėjo pirmosios Tarybos nario Vidmanto Vitkausko ir jo trisdešimtmečio sūnaus, dabartinės Kauno rajono tarybos nario Vytenio Vitkausko pasisakymai.
1992-1995 m. Vidmantui Vitkauskui teko būti Tarybos pirmininku. „Tai buvo įsimintinas laikas. Per palyginti trumpą laiką dalyvavome net penkiuose Lietuvai svarbiuose referendumuose. Ypač džiugus momentas – 1993 m. be didelių ekscesų iš Linksmakalnio karinio miestelio išvesta sovietų kariuomenė“, - prisiminė dabar Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos direktoriumi dirbantis V. Vitkauskas.
„Gyvenime teko praeiti ne vieną gyvenimo universitetą. Prisimename blokadą, Sausio 13-ąją, privatizaciją. Visko trūko, dar nebuvome Europos Sąjungoje, todėl kiekvienas žingsnelis, kiekvienas nedidelis darbas teikė daug džiaugsmo“- tvirtino pirmosios Tarybos narys, 1990-1998 m. Garliavos viršaitis (seniūnas) Ričardas Gudaitis.
„Nors praėjo 30 metų, bet atrodo, tarsi viskas vyko vakar. Buvome jauni, energingi, aktyvūs, jautėme laisvės dvelksmą ir tai mus padėjo eiti į priekį“, - kalbėjo Babtų seniūnijoje ūkininkaujantis Vytautas Žmuidzinavičius.
Renginyje dalyvavę Seimo narė Raminta Popovienė ir Kovo 11-osios Nepriklausomybės Akto signataras Leonas Milčius džiaugėsi Kauno rajone ir visoje Lietuvoje vykstančiais pokyčiais. „Smagu matyti kaip gražėja mūsų miesteliai, kaimai, kiek daug vyksta renginių, švenčių. Ir visa tai todėl, kad esame laisvi“, - kalbėjo signataras.
„Šiandien mes savęs negalime įsivaizduoti be laisvės, nes tik laisvas žmogus gali kurti ir jaustis žmogumi“, - kalbėjo jaunosios kartos politikas, trisdešimtmetis Vytenis Vitkauskas.
V. Makūnas renginio dalyviams dovanojo Kauno rajono savivaldybės atminimo medalius ir įrėmintą 1990 m. Tarybos nuotrauką.
Renginį, kurį vedė Kauno nacionalinio dramos teatro vadovas, aktorius Egidijus Stancikas, vainikavo Kauno rajono meno saviveiklos kolektyvų koncertas. Mažojoje menų inkubatoriaus salėje buvo galima apžiūrėti nepriklausomai Kauno rajono savivaldai skirtą parodą.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: