Kraštiečių šventė Padauguvoje

Į penktą kartą vykstančią tradicinę Padauguvos kraštiečių šventę „Kelelis veda vėl namo...“ rinkosi ne tik esami, buvę gyventojai, giminės ir draugai. Į šventę atvyko ir svečių: Kauno rajono savivaldybės administracijos mero pavaduotojas Antanas Nesteckis,  Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Raminta Popovienė, Batniavos daugiafunkcinio centro folkloro ansamblis „Karklė“ (vad. Regina Aleknienė), Liučiūnų laisvalaikio salės tautodailės klubo „Kraitė“ klubo narės (vad. Elena Tarolienė), Vilkijos apylinkių seniūnas Arūnas Bačiūnas, Andriaus Gudžiaus mama Vaida Gudžiuvienė, verslininkė Aušra Paulauskienė.

Šventinę programą pradėjo Padauguvos laisvalaikio salės moterų vokalinis ansamblis „Akimirka“ (vad. Alvydas Furmonas).  Tylos minute pagerbus iškeliavusius kraštiečius, šventė prasidėjo palinkėjus gero oro, nuoširdaus bendravimo, gero laiko ir šventės tąsos dar ne vienerius metus.

Sveikinimo kalboje Kauno rajono savivaldybės administracijos mero pavaduotojas Antanas Nesteckis džiaugėsi gausiais susirinkusiais, jaunomis šeimomis ir galimybe būti kartu tradicinėje kraštiečių šventėje, bendrauti ir būti kartu.

Kauno rajono savivaldybės mero Valerijaus Makūno padėkomis buvo apdovanotos Kristinos ir Almino Budzeikų, Vaidos Gudžiuvienės, Danguolės Kukcinavičienės šeimos – bendruomeniškumo, pilietiškumo ir šeimos vertybių puoselėtojos.

Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Raminta Popovienė sakė, kad pati yra kilusi iš Zarasų krašto, bet visas Kauno rajonas yra jos namai, tad visada malonu lankytis Padauguvoje ir džiaugtis susitikimais su žmonėmis.

Vilkijos apylinkių seniūnas linkėjo gero oro, puikios nuotaikos ir nepamirštamos šventės.

Padauguvos bendruomenės centro pirmininkė Rūta Rudžianskaitė- Kvaraciejienė ir  Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Raminta Popovienė pristatė Kauno rajono jaunųjų lyderių projektą „ Jaunimo dienos Kauno dienos“. Kauno rajono savivaldybės administracijos mero pavaduotojas Antanas Nesteckis ir Vilkijos apylinkių seniūnas Arūnas Bačiūnas apdovanojo „Padauguvos fizinio aktyvumo mokyklos“ projekto dalyvius medaliais ir taurėmis.

Nuostabią eilių ir dainų pynę dovanojo Batniavos daugiafunkcinio centro folkloro ansamblis „Karklė“ (vad. Regina Aleknienė), solistas Valentinas Pancerna, Padauguvos laisvalaikio salės Laimos Jatautės ir Reginos Zakarevičienės duetas (vad. Alvydas Furmonas). Pasveikintos Padauguvos krašte kūdikių susilaukusios šeimos – Daivos ir Vaidoto Mazurkevičių, Dalytės ir Donato Liutkų, Dovilės ir Viliaus Lukoševičių,  Jūratės ir Povilo Druktenių, Jurgitos ir Arvydo Rudžianskų, Justinos ir Egidijaus Rimkų, Justinos ir Eriko Bernotų, Renatos ir Vitalijaus Visockų, Rūtos ir Irenijaus Valatkevičių, Žydrūnės ir Aurimo Buragų. Pasidžiaugta kraštiečiais, kurie sukūrė naujas šeimas – Evelina ir Luku Ramanauskais, Justina ir Eriku Bernotais, Kristina ir Alvydu Šilpais, taip pat atgal į kaimą sugrįžusia – Justinos ir Giedrimo Matijošaičių šeima. Sveikinimai skambėjo ir mūsų krašto jaunimui, siekiantiems mokslo aukštumų – Ievai Kačenauskaitei, Livijai Kavaliauskaitei ir Donatui Budzeikai, už pagalbą rengiant šventę – Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro treneriams Tautvydui Antanaičiui ir Editai, bendruomenės nariams Rasitai Rudzevičiūtei, Kamilei Kavaliauskaitei, Kamilei Justinavičiūtei, Živilei Jaremičienei, Raimondai Kriaučiūnienei, Elenai Tarolienei, Giedriui Paškevičiui, studijai „Cukrinis kaspinėlis“ ir bendruomenės nariams, prisidėjusiems prie šventės. Renginį vedė Rūta Rudžianskaitė-Kvaraciejienė, šventės rėmėjams – Kauno rajono savivaldybei, Kauno rajono jaunųjų lyderių asociacijai, AB „Vilkijos ūkiui“ ir jo vadovui Česlovui Tallat-Kelpšai, Vilkijos kultūros centrui, Padauguvos laisvalaikio salei, Padauguvos bendruomenės centrui, Vilkijos apylinkių seniūnijai. 

Nuostabus Andželos Mickutės ir Kęstučio Paulaičio duetas susirinkusius kvietė dainuoti ir šokti. Klasikos kūriniai ir šlagerių dainos skambėjo viena po kitos ir laikas skriejo nepastebimai... Daug aplodismentų sulaukė Andželos Mickutės ir Giedriaus Paškevičiaus duetas.

Gyvo garso „Grupė vienam vakarui“ savo koncertą – šokių vakarą pradėjo „Giminių“ daina, kuri subūrė visus susirinkusius šventėje dainuoti ir šokti. Atlikėjai susirinkusius džiugino šlageriais ir naujomis populiariomis dainomis, tad šokių aikštelėje sukosi ne tik senjorų poros, bet ir jaunimas. Šokėjai dėkojo gausiais aplodismentais ir gėlėmis „Grupei vienam vakarui“.

Kol seneliai ir tėveliai klausėsi koncertinės programos, mažieji šventės dalyviai įvairiomis technikomis piešė guašu, leido muilo burbulus, darė tatuiruotes, dalyvavo užduočių konkursuose bei gerai laiką leido putų šou pramogoje. Su vaikučiais kartu dirbo Rasita Rudzevičiūtė, Kamilė Kavaliauskaitė, Kamilė Justinavičiūtė ir Živilė Jaremičienė.

Šventės metu vyko Padauguvos laisvalaikio salės rankdarbių klubo „Bičiulis“ (vad. Bronislava Rudžianskienė) ir įvykusių kraštiečių švenčių foto parodos bei loterija.

Šventės pabaigos akcentu tapo helio balionų paleidimas į dangų su linkėjimais susitikti kitąmet.  

Padauguvos bendruomenės centro informacija

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: