Antrasis Erasmus projekto „Respect your peers. Don’t bully be friendly” vizitas Italijoje

Vasario 17–23 dienomis Italijoje, Batipaglia Istituto Comprensivo Statale „Fiorentino” mokykloje vyko antrasis tarptautinis mokyklų partnerių programos „Erasmus+“ KA2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerysčių (KA229) projekto Nr. 2018-1-HR01-KA229-047418 ,,Pagalba aplinkiniams. Būk draugiškas“ mokomasis vizitas.

Renginyje Kulautuvos pagrindinei mokyklai ir Lietuvai atstovavo aštuntokai Giedrė Bulotaitė, Jonas Kersnauskas, Dovydas Laurinavičius ir devintokė Dija Tumasonytė. Su socialinio užimtumo specialiste Karolina Pielakauskaite bei mokytojomis Daiva Sasnauskiene (dailė) ir Daiva Butkevičiene (tikyba) mokiniai aktyviai dalyvavo projektinėse veiklose, kuriose nestigo naujų patirčių.

Pirmą dieną visos šalys pristatė savo kurtus filmukus patyčių tema. Po peržiūrų dalyviai analizavo, kaip galima spręsti problemas, su kuriomis nuolatos susiduriama savo aplinkoje.

Po diskusijų visi atrado bendrystę muzikoje. Projekto dalyviai draugiškai dainavo karaokė, mokiniai taip siautė, kad linksma tarptautinė kompanija persikėlė į mokyklos aikštę, žaidė futbolą, tinklinį, lietuvaičiai pademonstravo sugebėjimus krepšinio aikštelėje.

Antrą dieną buvo nagrinėjami visų šalių mokyklose rinktų anketų rezultatai, aiškintasi, kiek mokinių įvairiose šalyse patiria kibernetinių patyčių. Rezultatai buvo sukrečiantys. Mokiniai sėdėjo susimąstę, dalis jų susikrimtę, atėjo suvokimas, kad ir paprastas žodis gali pridaryti daug žalos. Paskaitą patyčių tema skaitė mokytoja iš Turkijos.

Po paskaitos vyko projekto aptarimas, ką reikėtų tobulinti, keisti, buvo aptartas įvyksiantis susitikimas Bulgarijoje. Kol mokytojai diskutavo, vaikai aktyviai leido laiką dailės studijoje. Joje kartu kūrė vitražus, dekoravo lėkštes dekupažo technika.

Vakarą visi kartu praleido apžiūrėdami Salerno miestą.

Trečia diena praleista keliaujant. Buvo aplankyta nuostabioji Pompėja, ji visiems atėmė žadą. Dalyviai gilinosi į istoriją, džiaugėsi puikiu oru bei horizontu, kurį puošė Vezuvijaus ugnikalnis.

Ketvirtą dieną įspūdį padarė kelionė į Paestum provinciją, Heros ir Atėnės šventyklos nuostabios. Vakarą visi praleido žaisdami futbolą, valgydami ledus. Kad ir kaip būtų gaila, bet tai buvo paskutinis vakaras kartu.

Išvykome kupini naujų idėjų, minčių, kaip galėtume stabdyti patyčias ne tik realiame, bet ir virtualiame vaikų gyvenime, išmokome dirbti komandoje, bendradarbiauti tarpusavyje, pagilinome anglų kalbos žinias. Visas įgytas žinias pritaikysime tolesnėje mokyklos veikloje kovodami su patyčiomis.

 Karolina Pielakauskaitė,

projekto vykdymo komandos narė

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos