Erasmus+ projekto „Kultūrinio paveldo albumas“ susitikimas Rumunijoje

Vilkijos gimnazija dalyvauja Erasmus + projekte „Cultural Heritage Album RAW Makers“. Pirmasis projekto susitikimas vyko spalio 18-22 dienomis Rumunijoje. Jame dalyvavo Lenkijos, Italijos, Turkijos, Rumunijos mokyklų ir Vilkijos gimnazijos mokiniai bei mokytojai. Projekto dalyviai dėl pandemijos negalėjo būti apgyvendinti rumunų šeimose – kaip kad yra įprasta vykdant Erasmus + projektus, tačiau vietinės šeimos nuoširdžiai rūpinosi dalyviais viso projekto metu.

Vykdydami Erasmus+ projekto veiklas mokiniai dirbo tarptautinėse grupėse, gilino anglų kalbos, IT ir moderniųjų technologijų žinias, taip pat tobulino fotografijos įgūdžius. Vaikams suteiktos bazinės žinios apie fotografiją, aptartas fotografijos žodynas, kalbėta apie įvairius būdus paversti fotografiją pasakojančia, o ne tik fiksuojančia akimirkas bei įvykius. Daug laiko praleisdami vietinėse šeimose mokiniai galėjo pažinti šalį, vietinius papročius, tradicijas tarsi „iš vidaus“. Visi Erasmus+ projekto dalyviai buvo pakviesti aplankyti garsiuosius Rumunijos Sucevita, Moldovita ir Voronet vienuolynus, kurių sienų tapyba paliko visiems neišdildomą įspūdį. Dalyviai taip pat lankėsi Marginea vietovėje, kuri garsėja vietine juodąja keramika, yra šio paveldo saugotoja. Gražiausios projekto akimirkos buvo užfiksuotos nuotraukose, iš kurių bus kuriamas penkių šalių kultūrinio paveldo albumas.

Vizitas ir jo veiklos neabejotinai paliko gražius prisiminimus ir suteikė galimybę patobulėti įvairiapusiškai. Dalyvavimą mobilumo veiklose patvirtina mokiniams ir mokytojams įteikti sertifikatai. Projekto veiklos vyksta ir toliau. Kovo mėnesį projekto dalyviai lankysis Vilkijos gimnazijoje.

Projekto koordinatorė Vilkijos gimnazijos anglų kalbos mokytoja Jolita Jankauskaitė

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: