Kultūros daigai puoselėjami ir per karantiną

Septyni Kauno rajono kultūros centrai, Raudondvario dvaras, Kauno rajono muziejus ir Viešoji biblioteka savo veiklą perkėlė į virtualią erdvę, kuri atvėrė naujų galimybių įtraukti  gyventojus į vykdomus projektus, skatina nepamiršti muzikos, šokio, tapybos ir kitų meno rūšių.

„Iki šiol kultūros centrai, muziejai virtualių paslaugų teikdavo palyginti nedaug, o dabar ne tik plačiai naudoja turimas interneto svetaines, „Facebook“ paskyras, bet ir susikuria naujas bendravimo su auditorija platformas „YouTube“, „Instragram“, – pasakojo Kauno rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Violeta Kutkienė.

Balandį startavo Raudondvario dvaro virtualus turas po muziejų. Tai – Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS) plėtros, modernizavimo ir naujų elektroninių paslaugų kūrimo projektas, finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis. „Šiam turui medžiagą paruošė muziejaus darbuotojai, o eksponatus skaitmenino profesionalai. Kadangi šiuo metu negalime pasivaikščioti po muziejų, kviečiame gyventojus išbandyti šį išties įspūdingą virtualų turą“, – kvietė V. Kutkienė.

Kauno rajono muziejaus darbuotojai kas pora savaičių interneto erdvėje paskelbia kryžiažodį, skirtą vis kitai temai – apie grafą Tiškevičių, Juozą Naujalį. Naujausias kryžiažodis „Obelynės paslaptis“ leis geriau susipažinti su gamtininko Tado Ivanausko sodyba. Muziejaus darbuotojai išrenka ir laimėtojus, kuriems atitenka prizai.

Kultūros centrai organizuoja konkursus, tikrinančius, ar žmonės gerai pažįsta savo kraštą, vykdo apklausas, kviečia teikti idėjas projekto „Šiuolaikinė seniūnija“ veikloms įgyvendinti.

Prieš Velykas kultūros centrai gyventojams buvo paruošę ne vieną edukacinį užsiėmimą: mokė marginti kiaušinius, gaminti šiaudinius paukštelius ir panašiai.

„Suprasdami, kad gyventojams karantino metu trūksta pramogų, kultūros centrai viešoje erdvėje pradėjo skelbti koncertų, šokių kolektyvų repeticijų įrašus, kviečia kartu mokytis įvairių žingsnelių“, – pasakojo V. Kutkienė.

Prasidėjus karantinui, Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai 3D spausdintuvu ėmėsi gaminti apsaugos skydelius medikams. Be to, pakvietė kultūros darbuotojus ir visus norinčius prisidėti prie šios solidarumo akcijos.

„Iki balandžio 14 d.  reikėjo į vazonėlį pasodinti kultūros daigą (tai galėjo būti bet kokia sėkla, daigas arba augalas), šį veiksmą fotografuoti, kelti į socialinius tinklus ir parašyti šventinį linkėjimą, svajonę bei uždėti grotaženklį #Kulturosdaigai. Ši simbolinė iniciatyva buvo skirta Tarptautinei kultūros dienai paminėti ir įkūnijo norą augti, rasti savo vietą po saule “, – aiškino specialistė.

Kiekvieną savaitę bibliotekų darbuotojai virtualioje erdvėje pristato naujas knygas, kurias rekomenduoja perskaityti.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos