Kauno rajone – vis daugiau erdvių kultūrai

Kauno rajonas su savo tradicijomis, įdomia istorija, turtingu paveldu, kūrybingais žmonėmis yra puiki erdvė kultūrai skleistis. Tuo buvo galima įsitikinti ir pirmadienį Domeikavos gimnazijoje, kur buvo minima Kultūros diena.

Šį kartą Kauno rajono saviveiklininkai ilsėjosi, o juos linksmino „Lietuvos balso“ finalininkė Monika Marija Paulauskaitė ir iliuzionistas Antonas Lavrentjevas.

Atvykęs pasveikinti kultūros darbuotojų Kauno rajono meras Valerijus Makūnas džiaugėsi, kad pernai buvo surengta daug renginių, skirtų tautiniam kostiumui populiarinti. Ypač įspūdingas buvo Raudondvario menų inkubatoriuje įvykęs Tautinio kostiumo metų pabaigtuvėms skirtas renginys „Taip auga Lietuva“. Meras dėkojo Neveronių laisvalaikio salės folkloro ansambliui „Viešia“ ir jos vadovei Jolantai Balnytei, tapusiais respublikinio konkurso „Išausta tapatybė 2017“ nugalėtojais kategorijoje „Geriausi folkloro grupės tautiniai kostiumai“.

O štai Babtų „Algupys“ vos prieš keletą dienų pripažintas geriausiu Lietuvoje pučiamųjų instrumentų orkestru, o Eglė Patinskaitė – geriausia dirigente!

Pasididžiavimo verti ir Garliavos tautodailininkai, kurie atkurtos Lietuvos šimtmečio garbei iš ąžuolo išdrožė Lietuvos himną. Dar smagiau, kad šios idėjos autorius kryždirbys Adolfas Tersius pelnė jau trečią svarbiausią Lietuvos liaudies kultūros centro apdovanojimą – „Aukso vainiką“.

Kovo pabaigoje Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre buvo įteikti Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“. Už pilietiškumo ir demokratijos skatinimą apdovanotas ilgametis mūsų krašto kultūros darbuotojas, etnografas Algirdas Svidinskas.

V.Makūnas pastebėjo, kad pernai šauniai darbavosi Raudondvario kultūros centras, sutelkęs bendruomenę ir pateisinęs Raudondvario – Lietuvos mažosios kultūros sostinės vardą.

Gražiomis šventėmis ir puikiais kolektyvais džiugina Ramučių, Samylų, Ežerėlio, Garliavos ir kiti kultūros centrai. Meras dėkojo Voškonių laisvalaikio salės darbuotojoms už daug metų puoselėjamą komedijų festivalį „Naujieji Vasiukai“ ir visiems, kurie stengiasi dvasiškai praturtinti Kauno rajono žmonių gyvenimą.

Vis dėlto didžiausias praėjusių metų laimėjimas – kartu su Kauno miestu laimėtas Europos kultūros sostinės 2022 projektas (KEKS). „Dalyvauti šiame projekte svarbu, nes į meninę kūrybą bus įtrauktos miestelių ir kaimų bendruomenės, vyks daug kultūros renginių“, – pabrėžė V. Makūnas.

Pernai didelis įvykis ne tik domeikaviškiams, bet ir visam Kauno rajonui buvo Domeikavos laisvalaikio salės atidarymas. Meras informavo, kad jau vyksta Piliuonos ir Čekiškės laisvalaikio salių statybos, todėl ateityje kultūra Kauno rajone skleisis dar labiau.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos