D.Labanauskas kviečia į nemokamas smiginio treniruotes

Vienas geriausių pasaulio smiginio žaidėjų Darius Labanauskas augina sau pamainą: veda nemokamas treniruotes ir pradedantiesiems, ir pažengusiems.  Garliaviškiui smiginis iš pradžių buvo tik pomėgis, o vėliau tapo pragyvenimo šaltiniu. WDF Europos smiginio vicečempionas, Pasaulio taurės prizininkas, WDF Pasaulio smiginio reitinge kelerius metus iš eilės karaliavęs Darius sėkmingai keliauja profesionalų asociacijos PDC reitingo viršūnės link.

Gera saviugdos priemonė

Smiginis, anot jo, yra ir gera saviugdos priemonė, paskatina dirbti su savimi psichologiškai, mokytis labiau susikoncentruoti, nesileisti išmušamam iš vėžių, jei vis nepavyksta pataikyti ten, kur reikia, motyvuoja varžytis iki galo. Varžyboms reikia ir fizinės ištvermės, nes visą dieną tenka praleisti ant kojų, stiprėjama ir fiziškai. Be to, smiginis reikalauja matematinių įgūdžių. Tenka greitai susiskaičiuoti sumestus taškus, kiek jų dar reikia surinkti.

Pradedantiesiems skaičiavimas neretai būna nemenkas iššūkis, tačiau bendraminčių pagalba ir praktikavimasis tai padeda greitai įvaldyti.

Smiginio treniruotės, du kartus per savaitę vykstančios Garliavos sporto ir kultūros centre, yra kelerius metus centro vykdomo „Taiklių rankų projekto“ dalis. Nemokami ne tik užsiėmimai, bet ir nebūtina atsinešti jokios savo įrangos, priemonių.

Taikiniai kabo, didelis centro turimų strėlių pasirinkimas, profesionalūs patarimai ir pamokymai. Viskas, ką turi atsinešti treniruočių dalyviai, – norą pasivaržyti, norą tobulėti. Atradus, kokios formos, komplektacijos strėlės tinka labiausiai, patartina tokias įsigyti ir treniruotis su asmeninėmis. Tačiau smiginis, atkreipia dėmesį D.Labanauskas, – labai ekonomiškas užsiėmimas ir sportas. Siekiant geresnių rezultatų ir nusprendus treniruotis namuose tereikia įsigyti taikinį, sienos apsaugą (keliasdešimt eurų) ir strėles (pradedančiajam tinka ir padėvėtos profesionalios, kurias galima įsigyti ir už 20-30 eurų).

Populiarėja ir Lietuvoje

Pasipylus skambioms jo pergalėms smiginis vis dažniau figūruoja Lietuvos žiniasklaidoje, imti transliuoti ir smiginio turnyrai. D.Labanausko sėkmė neabejotinai prisidėjo prie didesnio susidomėjimo šia sporto šaka ir jos plėtra šalyje. Prie to žaidėjas prisideda ir vesdamas užsiėmimus, kaip ir Garliavos sporto ir kultūros centras, rengdamas šiuos užsiėmimus.

„Pradedančiųjų klaida – tikėtis greitų rezultatų, pergalių varžybose. Tačiau su trupučiu talento ir daug darbo daug kas pasiekiama“, – sakė D.Labanauskas.

Ne vienas Garliavos „Taiklių rankų projekte“ pažintį su smiginio pradėjęs ar tobulėjimo kelią einantis žaidėjas jau drąsiai varžosi Lietuvos smiginio reitingo varžybose ir jose skina pergales. Pavyzdžiui, garliaviškis Ramūnas Ragelis vasarą vykusiame šalies reitingo turnyre „Topo taurė“, kurio vyrų grupėje rungėsi daugiau kaip 80 žaidėjų, iškovojo 9 vietą, o regioninėse Kauno rajono varžybose pasiekė finalą.  

Antradieniais ir ketvirtadieniais

„Taiklių rankų projektas“  skirtas Kauno rajono Garliavos miesto ir apylinkių seniūnijos gyventojams (jaunimui ir suaugusiems). Projekto tikslas – skatinti suaugusiųjų fizinį aktyvumą bei ugdyti vaikų ir jaunimo sportinę savimonę, prasmingą laisvalaikio kultūrą, formuojant sveikos gyvensenos principus, siekiant mėgėjiško sporto rezultatų.

Smiginio užsiėmimai bendruomenei vyksta antradieniais ir ketvirtadieniais 19 – 21val. Smiginis įtrauktas ir į Garliavos krašto sporto žaidynes.

Tokie fizinio aktyvumo užsiėmimai ne tik sudaro prielaidas gyventojų sveikatos gerėjimui, domėjimuisi sportu bei prasmingo laisvalaikio kultūros formavimui, bet ir prisideda prie mėgėjų sporto plėtros, bendruomeninių ryšių stiprinimo.

Kauno r. Garliavos sporto ir kultūros centro „Taiklių rankų projektas“ iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, projektą administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos