Laivas „Vilkija“ pasiruošė pirmajam reisui

Birželio 1 dieną į pirmą reguliarų reisą Kaunas–Vilkija–Kaunas išplauks 100 vietų keleivinis laivas „Vilkija“, jis plukdys ne tik iškylautojus, bet ir dviratininkus.

Ketvirtadienį pritarus Kauno rajono savivaldybės tarybai, sutartį dėl šio maršruto pasirašė VĮ Vidaus vandens kelių direkcija ir VšĮ Kauno rajono turizmo ir verslo informavimo centras. Kiekvienam reisui paremti Kauno rajono savivaldybė skirs 500 eurų, todėl bilietų kainos bus nedidelės. Iš viso šį sezoną planuojami 32 reisai.

Kauno rajono mero pavaduotojas Antanas Nesteckis pabrėžė, kad kurortinėje teritorijoje svarbu kurti turizmo infrastruktūrą ir plėsti paslaugas. „Abiejuose Nemuno krantuose nutiesėme dviračių takus, turime prieplaukų, todėl mūsų pareiga – toliau skatinti turizmo plėtrą“, – kalbėjo vicemeras.

Laive „Vilkija“ telpa 100 žmonių ir 20 dviračių. Pakeliui bus stojama Kačerginėje ir Zapyškyje. Ateityje planuojama sustoti ir Paštuvoje. Kelionės metu keleiviai bus supažindinti su svarbesniais pakrantės objektais ir vietovėmis: sutvarkytu Pyplių piliakalniu, Sklandytojų kalva, Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, pasakojama kurortinių miestelių istorija. Plaukiantieji laivu galės išlipti norimoje pusiaukelės prieplaukoje, grįžti namo dviračiu, autobusu, pėsčiomis arba, sulaukę grįžtančio laivo, parplaukti atgal.

 „Džiaugiamės, kad Kauno rajonas prisideda prie laivybos Nemune gaivinimo. Upės mūsų krašte visada vaidino svarbų vaidmenį, todėl smagu, kad gyventojai vėl atsisuka į jas, vėl atranda vandenį“, – sakė Vidaus vandens kelių direkcijos generalinis direktorius Vladimiras Vinokurovas.

 „Vilkija“ kursuos kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį. Laivas keleivių lauks Kaune, prie Vytauto Didžiojo bažnyčios esančioje prieplaukoje. Iš Kauno laivas išplauks 10.30 val. ir Vilkiją pasieks po 2,5 valandos.

 Iš Vilkijos atgal laivas pajudės 14.30 val. Kelionė truks 3,5 valandos, todėl Kauną keleiviai pasieks 18.00 valandą.

Bilietų bus galima įsigyti internetu www.kaunorajonas.lt, taip pat prieš išvykimą laive. Vaikams iki 7 metų kelionė nekainuos, vaikui nuo 7 iki 16 metų bilietas į abi puses kainuos 4 Eur, suaugusiesiems – 8 Eur, neįgaliesiems – 4 Eur.

Bilietų kainos:

 

Kaina Eur

Suaugusiesiems

Vaikams (7–16 m.) / Neįgaliesiems

Vaikams iki 7 m.

Kaunas–Vilkija–Kaunas

8

4

Nemokamai

Kaunas–Kačerginė–Kaunas

4

2

Kaunas–Zapyškis–Kaunas

4

2

Dviratis

1

1

** Į bilieto kainą įskaičiuotas vienkartinis nemokamas perkėlimas laivu „Vytis“.

 

 

 

 

 

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: