LEONAS STRIOGA 1930-2022

Praėjusią savaitę su kultūros ministru Simonu Kairiu kalbėjome apie Obelynės sodyboje planuojamą įkurti Leono Striogos skulptūrų ekspoziciją po atviru dangumi, o šiandien atskriejo liūdna žinia, kad Leonas visiems laikams padėjo kirvelį, kuriuo iš medžio skaptuodavo unikalias, tik Jam būdingas skulptūras.

Netekome Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, Kauno rajono Garbės ženklo nominanto, subtilaus menininko, kurį domino modernios išraiškos formos, tačiau kuriam visada rūpėjo tautinė tapatybė.

Leonas Strioga mokėjo prakalbinti įvairias medžiagas: akmenį, metalą, medį. Raudondvario dvaro parką daug metų puošia Jo akmeninis „Krivis“. Čia veikė ir mažosios skulptūros ekspozicija po atviru dangumi. „Į karužę“, „Rūpestis“, „Angelas“, „Saulės žirgas“, „Angelas su fleita“, „Saulėtekis“ ir kitos skulptūros kalbasi Leono sukurta kalba, pasakodamos įdomiausias istorijas ir pranešdamos svarbiausias žinias iš praeities ir dabarties.

Kaip pačius tikriausius jausmus menininkas dažniausiai įvardindavo sąžiningumą, meilę ir atjautą.

Dar kartą dėkodamas Leonui už kūrybiškumą, begalinį norą puošti pasaulį ir draugystę su Kauno rajono žmonėmis, šiandien reiškiu užuojautą Jo šeimai, artimiesiems, bičiuliams ir visai bendruomenei.

Valerijus Makūnas, Kauno rajono meras

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: