Lietuviai ir latviai kartu gręžiasi į upes

„Įspūdingas vaizdas, jis man primena Daugavą“, – nuo Vilkijos regyklos atsiveriančiais Nemuno vingiais žavėjosi Ilze Bičevska, laikraščio ir portalo „Brīvā Daugava“ korespondentė. Kartu su grupe kitų Latvijos žurnalistų ir kelionių organizatorių ji taip pat aplankė Raudondvario dvarą, Kulautuvą, Kačerginę ir Zapyškį.

Pažintinė ekskursija surengta vykdant „Interreg“ Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Gyvenimas prie upių: turizmo produktų kūrimas, remiantis ankstesne ir dabartine Baltijos šalių istorija“.

Šį projektą Kauno rajono savivaldybės turizmo ir verslo informacijos centras (TVIC) įgyvendina kartu su Aizkraukles savivaldybe. Kauno rajono TVIC direktorė Raminta Popovienė sakė, kad pagrindinis šio projekto tikslas – skatinti turizmą, pagrįstą istoriniu, gamtos ir kultūros paveldu, susijusiu su gyvenimu prie upių.

Apžiūrėję Raudondvario dvaro architektūros ansamblį, svečiai sėdo į autobusą ir nuvažiavo į kurortinėje teritorijoje esančią Kulautuvą. Vienas šio miestelio traukos centrų – mineralinio vandens biuvetė – įrengtas pasinaudojus Europos regioninės plėtros fondo ir Kauno rajono savivaldybės lėšomis.

Lydimi Kauno rajono TVIC direktorės pavaduotojos Ingos Sutkuvienės ir Kauno rajono Ekonomikos skyriaus vedėjo pavaduotojos Dovilės Bartašiūnaitės, latviai apžiūrėjo kuriamą infrastruktūrą ir pražygiavo Laumių taku.

Vilkijoje istorijos žinovas Kęstutis Markevičius pakvietė svečius į Šv. Jurgio bažnyčią, pasakojo dramatišką šventovės statybų istoriją, supažindino su miestelyje kadaise gyvenusių džiazo legendos Louiso Armstrongo įtėvių Tilės ir Leibos Karnovskių pėdsakais.

Likusį pusdienį Latvijos žurnalistai praleido Kačerginėje ir Zapyškyje: apžiūrėjo dviračių takus, Šaltinio aikštę, Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, neseniai krantinėje prisišvartavusią žemkasę „Nemuno 7“, kuri dabar tarnauja kultūrai ir simbolizuoja tvarumą. Išmėgintas ir pramoginis katamaranas „Zapyškis“.

I.Sutkuvienė pasakojo, kad netrukus į analogišką ekskursiją Latvijoje bus pakviesti Lietuvos žiniasklaidos atstovai. „Tokie informaciniai turai padeda geriau pažinti kaimynus ir populiarinti įdomias, bet dar nepakankami gerai žinomas vietas“, – tvirtino turizmo specialistė.

Edmundo Mališausko ir Renatos Žagminaitės nuotraukos

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos