Pakaunės mokiniai svečiams iš užsienio pristatė lietuvių tautinius papročius ir patiekalus

Kauno rajono Garliavos Juozo Lukšos gimnazija dalyvauja Erasmus projekte „My Granny‘s Dishes“ (Mano močiutės valgiai) Nr. 2019-1-IT02-KA229-062123. Šis projektas, kurį inicijavo gimnazijos anglų kalbos mokytoja ekspertė Edita Liutkevičienė, vyksta kartu su 5 šalimis: Turkija, Kroatija, Serbija, Belgija bei Italija.

Pagaliau, kai už lango dar gražus rudeniškas oras, į gimnaziją sugužėjo projekto dalyviai iš Belgijos, Italijos, Turkijos ir Serbijos. Nors laikas labai sudėtingas dėl pandeminės situacijos visame pasaulyje, bet mokykla sugebėjo sutelkti visas jėgas ir šauniai kartu su partneriais praleisti laiką. Projekto dalyviai Lietuvoje lankėsi spalio 18-22 d. ir dalyvavo įvairiose veiklose, kurios buvo numatytos projekte: organizavo projekto logotipo konkursą, vyko regioninių prieskoninių žolelių ir prieskonių paieška bei pristatymas, Velykų tradicijų demonstravimas bei tautinių vestuvių papročių ir patiekalų pristatymas.

Pirmadienio (spalio 18 d.) rytą visus projekto dalyvius pasveikino gimnazijos direktorius Vidmantas Vitkauskas. Vėliau gimnazijos mokiniai pravedė lietuvių kalbos pamokėlę, kurios metu dalyviai išmoko kelis, pačius svarbiausius, lietuviškus žodžius. Vakare vyko vakaronė, kurioje dalyvavo tautinių šokių kolektyvas „Gegutala“ (vad. Nijolė Grivačiauskienė). Šokių kolektyvas dainavo ir šoko daug senovinių vestuvinių šokių ir dainų, parodė mūsų senelių papročius. Taip pat svečiai ir gimnazistai dalyvavo susipažinimo žaidimuose, kurie buvo žaidžiami vestuvių išvakarėse mūsų senelių  ir puikiai leido laiką.

Spalio 19 d. prasidėjo labai svarbiu įvykiu, t.y. projekto logotipo konkursu. Šiame konkurse dalyvavo visos šalys. Kroatija negalėjo atvykti į Lietuvą, bet jiems buvo suteikta galimybė dalyvauti virtualiai. Šį konkursą ir laimėjo Kroatija. Po konkurso ir pietų projekto dalyviai vyko į Birštoną. Pakeliui pakilo į aukščiausią apžvalgos bokštą, vaikščiojo po apylinkes ir susipažino su įvairiomis prieskoninėmis ir arbatinėmis žolelėmis.

Trečią projekto dieną vyko maisto gaminimo konkursas. Kiekvienos šalies komanda, kurią sudarė trys mokiniai, turėjo pagaminti savo močiutės patiekalą. Žiūri, sudaryta iš kiekvienos partnerių šalies atstovo mokytojo, ragavo patiekalus ir vertino. Geriausiu buvo pripažintas belgų komandos patiekalas.

Ketvirta diena buvo skirta Velykų tradicijoms. Pirmiausia dalyviai susipažino su pavasario šventėmis tose šalyse, kur nėra švenčiamos Velykos. Paskui buvo pristatytos Lietuvos tradicijos, parodytos kiaušinių dažymo technikos ir dalyviai išbandė jas praktiškai. Kai margučiai buvo paruošti, vyko ridenimo konkursas.

Savaitę vainikavo išvyka į Druskininkų rajoną, į sodybą „Dzūkijos perlas“, kur vyko imituotos senovinės vestuvės. Su sodybos šeimininkų, jų darbuotojų ir gimnazijos mokinių pagalba senovinės lietuvių vestuvės pademonstruotos su visais papročiais ir patiekalais.

Mobilumo savaitė taip pat buvo aptarta ir įvertinta. Vertino užsienio partneriai – mokytojai ir mokiniai bei projekte dalyvaujantys mokiniai. Dalyvavimą mobilumo veiklose patvirtina įteikti sertifikatai. Mokiniai įvykdė visas planuotas veiklas, pasiekė visus numatytus tikslus bei patobulino daugybę kompetencijų.

Projektą finansuoja Europos Sąjunga, programa Erasmus+.

Teksto autorius: Raimonda Žvinienė, anglų kalbos mokytoja, projekto darbo grupės narė

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: