Lietuvos neįgaliųjų sporto žaidynėse varžėsi 500 dalyvių

Penktadienį į Garliavos sporto ir kultūros centrą susirinko 500 sportininkų iš visos Lietuvos – čia vyko Lietuvos neįgaliųjų sporto žaidynių finalinis etapas. Dėl nugalėtojų vardo varžėsi ir pakaunės neįgaliųjų draugijų nariai iš Alšėnų, Rokų, Babtų, Mastaičių, Linksmakalnio, Garliavos ir Karmėlavos.

Žaidynių startą paskelbęs Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkas Ignas Mačiukas priminė, kad jau 14 metų neįgalieji iš visos šalies susirenka į tokį gražų ir prasmingą renginį. Pirmininkas pasakojo, kad žaidynės metai iš metų keitėsi.

„Anksčiau organizuodavome daugiau rungčių: neregių golbolą, tinklinį ratukuose, netgi orientacines varžybas, tačiau kai kurias rungtis ruošti dideliam kiekiui sportininkų yra per sudėtinga. Džiaugiamės, kad regioninės varžybos vyksta įvairiuose miestuose, taip neįgalieji turi proga pakeliauti po mūsų šalį“, – aiškino I. Mačiukas.  

Šįmet buvo suorganizuotos septynios regioninės varžybos, kurios vyko Tauragėje, Pakruojyje, Utenoje, Klaipėdoje, Kazlų Rūdoje, Elektrėnuose ir Kaune. Jose dalyvavo keli tūkstančiai neįgaliųjų. Regioninėse žaidynėse 1-3 vietas kiekvienoje rungtyje užėmę dalyviai pateko į finalą Garliavoje.

Anot pirmininko, svarbiausia, kad žaidynėse gali dalyvauti įvairiausią negalią turintys asmenys ir visai nesvarbus jų sportinis pasirengimas – tai žmonės, turintys regos, klausos, intelekto, psichikos, fizinės, judėjimo bei kompleksines negalias.

Žaidynių dalyvių pasveikinti atvyko ir Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

„Kauno rajonas yra atviras visiems, todėl džiaugiuosi, kad neįgaliųjų žaidynės Garliavoje vyksta jau trečią kartą. Tokios varžybos negalią turintiems žmonėms leidžia pabendrauti, atrasti save sporte, smagiai praleisti laiką su bendraminčiais. Visiems dalyviams linkiu vadovautis pagrindiniu olimpiniu principu: svarbiausia – dalyvauti ir gerai praleisti laiką“, – sveikino meras.

Sportininkus motyvavo žaidynių svečias, paralimpinis vicečempionas, Lietuvos neįgaliųjų federacijos narys Kęstutis Skučas.

K.Skučas – vienas tituluočiausių šalies sportininkų su negalia, išbandęs daugybę sporto šakų: vežimėlių krepšinį, plaukimą, o pastaraisiais metais koncentruojasi į lengvąją atletiką. Didžiausias jo sportinis laimėjimas – 2004 m. Atėnų paralimpinių žaidynių sidabro medalis plaukimo rungtyje. 2018 m. Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate iškovojo aukso ir sidabro medalius vežimėlių lenktynėse.

„Sportas labai svarbus neįgaliesiems, nes jis padeda sustiprėti tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Negalią turinčiam asmeniui labai svarbu žengti pirmą žingsnį, o tuomet ateina suvokimas, kad ir su negalia žmogus gali siekti aukštumų“, – mintimis dalinosi K. Skučas.

Paralimpiečio nuomone, tokios žaidynės yra puiki savęs realizavimo erdvė neįgaliesiems. „Dauguma dalyvių nesportuoja profesionaliai, bet jiems svarbus bendravimas, pasivaržymas su kitais, suvokimas, kad jie – ne vieniši – aplink yra daugiau žmonių su negalia“, – sakė sportininkas.

Jis dalyviams linkėjo gerų emocijų ir daug pergalių.

Dalyviai žaidynėse varžėsi prie šaškių ir šachmatų lentos, rungėsi krepšinyje 3x3, mėtė baudas, žaidė smiginį, lenkė rankas.

Varžybų organizatoriai džiaugiasi, kad tokios žaidynės leidžia įgyvendinti neįgaliųjų sporto plėtrą Lietuvoje, užtikrinti reguliarų neįgaliųjų dalyvavimą fizinio aktyvumo veiklose, formuoti pozityvų visuomenės požiūrį į neįgaliųjų sportą, plėsti visuomenės žinias šioje srityje ir skatinti visapusišką neįgaliųjų integraciją.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos