Lietuvos irklavime dominuoja Kauno rajono irkluotojai

2019 m. irklavimo sezonas eina į pabaigą. Liko vienos kitos sezono uždarymo regatos.

Šiais metais medalius iš Europos ir pasaulio įvairių amžiaus grupių čempionatų į Lietuvą vežė tik tos įgulos, kuriose irklavo Kauno rajono sporto mokyklos auklėtiniai. Iš iškovotų 9 medalių, net 7 priklauso mūsų sporto mokyklos auklėtiniams, taip pat du kelialapiai į olimpines žaidynes Tokijuje.

 Labai sėkmingas sezonas buvo mūsų rajono sporto mokyklos auklėtiniams ir jų treneriams Editai ir Antanui Lavickams.

Atstovaudama Lietuvai, rajono sportininkė Dovilė Rimkutė Europos jaunių čempionate iškovojo aukso medalį. Europos jaunimo čempionate bronzos medaliai atiteko Mantui Juškevičiui ir Povilui Stankūnui. Pasaulio jaunių čempionate Dovilė Rimkutė iškovojo bronzos medalį, o pasaulio jaunimo čempionate sidabro medalius laimėjo Mantas Juškevičius ir Povilas Stankūnas.

Negalima nepaminėti ir buvusios mūsų rajono sporto mokyklos auklėtinės Ievos Adomavičiūtės. Ji kartu su porininke Milda Valčiukaite iškovojo 9-ą vietą pasaulio suaugusiųjų čempionate, bet svarbiausia – kelialapį į olimpines žaidynes Tokijuje kitais metais.

Dar vieną kelialapį į olimpines žaidynes ir pasaulio čempionės vardą jau antrą kartą iškovojo taip pat buvusi mūsų sporto mokyklos auklėtinė Giedrė Rakauskaitė. Ji pagal mokslų mainų programą išvyko studijuoti į Angliją, ten sėkmingai baigė mokslus ir pradėjo dirbti irklavimo klube. 2017 m. priėmė Anglijos pilietybę ir kartu su likimo nuskriaustais sportininkais (per eismo įvykį Kaune buvo sužalota jos koja) tų pačių metų rudenį tapo Pasaulio čempione neįgaliųjų keturvietėje su vairininku. Norisi tikėti, kad dar vienam sporto mokyklos auklėtiniui Aurimui Adomavičiui kitais metais pavyks iškovoti kelialapį į olimpines žaidynes.

Negalima nesidžiaugti ir kitų mūsų sportininkų rezultatais 2019 m. sezone. Titas Mašanauskas Europos jaunių čempionate iškovojo 6-ą vietą, o pasaulio jaunių čempionate – 14-ą. Justas Kuskevičius Europos jaunių čempionate laimėjo 8-ą vietą, o Europos jaunimo (iki 23 m.) čempionate Graikijoje su broliais dvyniais Domantu ir Dovydu Stankūnais iškovojo 6-ą vietą.

Svarbiausios varžybos Lietuvoje yra Lietuvos čempionatas. Trakuose vykusiame čempionate buvo kovojama jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų grupėse. Daugiausia medalių susirinko Titas Mašanauskas, jis kiekvienoje amžiaus grupėje iškovojo po du aukso medalius (2x, 4x), Dovilė Rimkutė tapo jaunių čempione vienviečių valčių klasėje (1x) ir po du kartus jaunimo ir suaugusiųjų čempione. Broliai dvyniai Domantas ir Dovydas Stankūnai iškovojo po du aukso medalius jaunimo ir suaugusiųjų grupėse, Justas Kuskevičius jaunių grupėje iškovojo bronzos medalį tarp vienviečių valčių ir po aukso medalį jaunimo ir suaugusiųjų grupėse. Aukso medaliais pasipuošė ir Danielė Talačkaitė bei Patricija Štriupkutė. Jos tapo čempionėmis jaunimo ir suaugusiųjų grupėse. Norisi pasidžiaugti ir bronzos medalius iškovojusiais jaunaisiais irkluotojais Simonu Loda ir Arijumi Viršučiu.

 

 

Kauno rajono sporto mokykla

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos