Nedarbingumas ir ligos išmokos tęsiantis pandemijai: ką svarbu žinoti 2021 metais?

Pandemijai nesiliaujant ir visai šaliai gyvenant sugriežtinto karantino sąlygomis, nuo šių metų sausio 4 d. 1-12 klasių mokinių ugdymas vyks nuotoliniu būdu. Darželiai Kauno rajone dirbs, tačiau juos galės lankyti vaikai, kurių abu tėvai (įtėviai, globėjai, atstovai pagal įstatymą) neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu.

Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į LR Vyriausybės nutarimą ir didelį gyventojų sergamumą COVID-19 infekcija.

Į darželius bus priimti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai, kai abu tėvai (įtėviai, globėjai, atstovai pagal įstatymą) negali dirbti nuotoliniu būdu.

Jei tėvams nepavyksta suderinti darbo iš namų ir vaiko priežiūros arba tėvai nusprendžia vaiko neleisti į ugdymo įstaigą, nuo sausio pradžios jie galės vaiką prižiūrėti namuose ir gauti ligos išmoką.

Nedarbingumo pažymėjimas suteikiamas ir ligos išmoka nesergančio vaiko priežiūrai gali būti mokama tėvams, auginantiems ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinių klasių vaikus arba auginantiems vaikus su negalia. Tokia galimybe galės pasinaudoti ne tik tėvai arba globėjai, bet ir dirbantys seneliai.

Vyresnių klasių mokiniai yra savarankiškesni, todėl jų priežiūrai nedarbingumo pažymėjimas nesuteikiamas. Tačiau, jeigu nuotoliniu būdu šiose klasėse mokosi vaikas su negalia, tėvams nedarbingumo pažymėjimas gali būti išduodamas ir ligos išmoka skiriama.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pabrėžė, kad kiekvieną situaciją ugdymo įstaigų vadovai privalo vertinti jautriai ir lanksčiai, apsvarstę visas aplinkybes. „Suprantu, kad karantinas šeimoms kelia daug streso ir papildomų rūpesčių, todėl prašau visų supratimo ir geranoriškumo“, – kalbėjo meras.

Nedarbingumo trukmė: iš pradžių išduodama iki 60 kalendorinių dienų, bet ne ilgiau nei baigiasi karantinas ar ekstremalioji situacija. Jei karantinas ir ekstremali padėtis tęsiasi ilgiau, o nuotolinis mokymas išlieka, tuomet nedarbingumo pažymėjimas pratęsiamas.

Dėl nedarbingumo pažymėjimo ar ligos išmokos reikia kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą. Primename, kad pažymos išduodamos ir atgaline tvarka, bet ne daugiau nei už 5 darbo dienas.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos