Marijampoliečiai irgi nori statyti modulinį darželį

Prieš keletą dienų Kauno rajono meras Valerijus Makūnas ir Marijampolės meras Povilas Isoda su kitais kaimyninių savivaldybių kolegomis Zapyškyje kėlė pašventintą Sūduvos krašto vėliavą, o šiandien marijampoliečių delegacija atvyko į Kauno rajoną pasidomėti, kaip sekasi spręsti darželinukų problemas.

P.Isoda pasakojo, kad Marijampolėje į darželius nepatenka maždaug 50 vaikų. Statyti naują pastatą ir užtruktų, ir nepigiai kainuotų, todėl marijampoliečiams kilo mintis pastatyti modulinį priestatą.

Tokius mobilius darželius jau keletą metų stato Kauno rajono savivaldybė. Čia ikimokyklinio ugdymo problemos kur kas opesnės nei Marijampolėje.

„Kauno rajone kasmet gimsta daugiau kaip tūkstantis vaikų. Maždaug tiek vietų turime sukurti darželiuose“, - jaunajam kolegai pasakojo V. Makūnas.

Problema sprendžiama įvairiais būdais: kuriant greitai pastatomus modulinius darželius, steigiant šeimos darželius, sudarant nuomos sutartis su privačiais statytojais.

Pernai Kauno rajono savivaldybė savo mažiesiems gyventojams sukūrė daugiau kaip tūkstantį naujų vietų, šiemet – maždaug 800.

V.Makūnas pastebėjo, kad tėvai noriai leidžia savo atžalas į lauko darželius, kurie veikia Kačerginėje ir Girionyse.

„Svarbu, kad būtų kuo daugiau galimybių rinktis vieną ar kitą darželio modelį. Ringauduose, Akademijoje, Noreikiškėse, Garliavoje eilių į darželius praktiškai neliko, tačiau tokia problema vis dar opi Užliedžių, Lapių, Samylų seniūnijose“, – pasakojo V. Makūnas.

Svečiai iš Marijampolės aplankė Akademijoje veikiančią pradinę mokyklą-darželį „Gilė“ ir modulinį jos filialą „Ąžuoliukas“.

Akademijos šeimos darželio, kurį lanko penki mažyliai, vadovė Odeta Mirbakienė pasakojo, kad čia sukurta kamerinė aplinka ypač tinka jautresniems vaikams.

Delegacija užsuko ir į vieną moderniausių ir seniausiai veikiančių Kauno rajone privačių darželių „Vaikystės lobiai“, kuriame ypač daug dėmesio skiriama vaikų meniniam ugdymui, rankdarbiams ir kitokiai veiklai.

V.Makūnas pastebėjo, kad pastačius daugiau naujų darželių, sumažėjo šeimos darželių poreikis, privačioms ugdymo įstaigoms taip pat tenka sudėtingiau konkuruoti.

Mero teigimu, vienas efektyviausių būdų sprendžiant darželių problemą – nuomotis iš privačių investuotojų jau pastatytas patalpas. Tokiu būdu veikia Domeikavos „Luknė“, Giraitės „Saulutė“, Noreikiškių „Smalsutis“ ir pats naujausias statinys – Jonučių „Uosiukas“. Šio darželio pasididžiavimas – sensorinis kabinetas, padedantis vaikams nusiraminti, lavinti jų regą, uoslę, lytėjimą, klausą.

Kitąmet nauji darželiai turėtų iškilti Mastaičiuose ir Užliedžių seniūnijoje. Papildomų grupių atsiras Kačerginėje, bus atnaujinti ir prasiplės Piliuonos, Girionių, Kulautuvos darželiai, Raudondvario „Riešutėlis“ ir Karmėlavos „Žilvitis“.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos