Į Kačerginę sukvietė filmo premjera, skirta Baniutei Mašiotaitei-Kronienei

Sekmadienį į Kačerginę sukvietė meninės dokumentikos filmo „Ilgesio dovana Lietuvai“ premjera, skirta Baniutei Mašiotaitei-Kronienei. Ši moteris – talentingo pedagogo, rašytojo, publicisto ir vertėjo Prano Mašioto anūkė.

B. Mašiotaitė-Kronienė iš tėvo Jono paveldėtą namelį ir 4 žemės sklypus yra padovanojusi Kačerginėje įsikūrusiai Prano ir Jono Mašiotų palikimo puoselėtojų draugijai. Jono Mašioto paprašytas, namą suprojektavo architektas V. Landsbergis-Žemkalnis. Baniutė jame praleido dešimt vaikystės vasarų. Filmo premjeroje dalyvavo architekto sūnus signataras Vytautas Landsbergis.

Į šventę atvykęs Kauno rajono savivaldybės meras dėkojo Baniutei Mašiotaitei-Kronienei už kultūros puoselėjimą Pakaunėje ir bendradarbiavimą net iš už Atlanto vandenyno.

Literatūros tyrinėtojas, Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto doc. dr. vaikų literatūros dėstytojas Kęstutis Urba padovanojo merui savo knygą „Prano Mašioto šviesa“.

Kačerginė didžiuojasi ir daugiau žymių lietuvių rašytojų, kūrusių šioje vietovėje: poetu, prozininku, dramaturgu Vincu Mykolaičiu-Putinu, publicistu, lyrinės prozos pradininku Lietuvoje Jonu Biliūnu.

Baniutė svajoja, kad ši erdvė taptų muziejumi visų tų šviesuolių, kurie gyveno ir kūrė Kačerginėje, garbei. Moteris tiki, kad ateityje visi norai išsipildys, nors dabar tam ir trūksta lėšų.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: