Atnaujintame Mastaičių baseine viliamasi išugdyti olimpinį čempioną

10 tūkstančių – tiek žmonių per pusantro mėnesio apsilankė atnaujintame Mastaičių baseine. Į šį skaičių neįeina plaukti besimokantys pakaunės antrokai, Mastaičių mokyklos-daugiafunkcio centro pradinukai ir treniruotes lankantys Kauno rajono sporto mokyklos plaukikai.

Kas lėmė apgultį

Kauno rajono sporto mokyklos direktorius Artūras Pūras vardijo: tai – ir suaugusieji, šeimos su vaikais, senjorai, šis segmentas, beje, yra gausiausias, bendradarbių kolektyvai. Manoma, kad gerus rezultatus lėmė palanki kainodara: tėveliai, atėję su vaikais, už kiekvieną jų temoka po 1 eurą, senjorams ir studentams taikoma 50 proc. nuolaida.

Be to, srautams įtakos turėjo naujumo efektas ir sezoniškumas: baseinai populiarūs spalio–kovo mėnesiais, o kitu metu aktyviam laisvalaikiui žmonės renkasi veiklas lauke.

Vieną savaitgalį iš 220 spintelių užimtos buvo 218. Todėl vyrų ir moterų persirengimo erdvėse planuojama įrengti po 30 papildomų spintelių. Jos tikrai nebus tuščios, tikimasi, kad rudeniop sugrįš visi ar bent jau didžioji dalis ankstesniųjų lankytojų ne tik iš pakaunės, bet kaimyninės Kazlų Rūdos bei kitų savivaldybių.

Pagrindiniai pokyčiai

A.Pūras pabrėžė, kad atnaujintas baseinas yra jaukesnis ir gražesnis, puikiai veikia visos sistemos. Bendras jo plotas modernizuojant nekito, tačiau patalpos funkcionaliai perplanuotos, įrengti darbo kabinetai, padidintos persirengimo erdvės.

Atnaujintas pagrindinis 25 metrų šešių plaukimo takelių baseinas, jame sumontuota elektroninė varžybų apskaitos sistema, leisianti vykdyti aukšto lygio plaukimo varžybas. Balandį čia jau suplanuotas Kauno rajono mokyklų sporto žaidynių plaukimo čempionatas.

Rekonstruotas Mastaičių baseinas patrauklesnis ir pirties mėgėjams, mat įrengtos lietuviška, turkiška, kvapų pirtys ir sauna, mažas baseinas su SPA zona, dvi sūkurinės vonios, masažo kabinetas.

Kompleksas pritaikytas neįgaliesiems, jame įrengta šiuolaikinė šildymo ir vėdinimo sistema.

Džiaugiasi artima kaimynyste

Kai lankėmės Mastaičių baseine, jame plaukti mokėsi Mastaičių mokyklos-daugiafunkcio centro antrokai. „Labai džiaugiamės tokia artima kaimynyste. Antrokai – dvi klasės po 16 vaikų – plaukti mokosi du kartus per savaitę, ir visi tai jau daro didžiajame baseine. Taip su Kauno rajono sporto mokykla esame pasirašę bendradarbiavimo sutartį, kartą per savaitę nemokamai baseinu naudojasi ir pirmos bei trečios-ketvirtos klasės mokiniai“, – džiaugėsi direktorė Laura Kimantienė.

Direktorė akcentavo kelias tokio užsiėmimo naudas: vaikai išmoksta saugiai elgtis prie vandens ir vandenyje, plaukti, kartu su kitomis veiklomis didinamas jų fizinis aktyvumas, stiprinama sveikata, gerinami socialiniai įgūdžiai.

Be to, vaikučiai eina sportuoti į Mastaičių baseino sporto salę, čia vyksta visos fizinio ugdymo pamokos, būreliai.

Ką sako vaikai

Antrokas Žygimantas Patašius neslėpė: kai prieš pusantro mėnesio atėjo į baseiną, plaukti visiškai nemokėjo. „Iš pradžių šiek tiek bijojau, galvojau, kad bus giliau, kad galiu paskęsti, – nuoširdžiai pasakojo berniukas. – Baimės greitai dingo, dabar jau beveik moku plaukti, su lentele perplaukiu visą baseiną“.

O štai Rapolas Petrauskas jau mokėjo plaukti, nes baseiną lankė dvejus metus. „Aš galiu perplaukti ir be lentelės, – pasidžiaugė berniukas. – Namų kieme turime nemažą kūdrą, į ją šokinėju ir nuo lieptelio, ir nuo kalniuko, plaukioju. Žinau, kaip reikia saugiai elgtis nepažįstamose vietose: jei yra kopėtėlės, nulipti, o jei jų nėra – nušokti ant kojų. Pamatęs, kad kas nors elgiasi ne taip, jei šalia nebūtų trenerio, sudrausminčiau“.

Rapolas ir pasibaigus programai žada vaikščioti į baseiną, greičiausia tai darys su tėčiu sekmadieniais.

Beveik 1000 antrokų

Arūnas Talalas, Kauno rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas, pasidžiaugė, kad Plaukimo ir saugaus elgesio prie vandens programa vykdoma nuo 2016-2017 m. m., nutrūkusi buvo tik per pandemiją, 2020-2021 m. Pasibaigus programai antrokai testuojami, įteikiami pažymėjimai, surengiama plaukimo šventė, kurioje jie pademonstruoja savo įgūdžius.

Pirmaisiais metais plaukti ir saugiai elgtis prie vandens buvo mokomi 784 antrokai, o šiemet – 985. „Anksčiau tam buvo numatyta 18 valandų, o nuo šių metų – 32 valandos. Programos iniciatorė – Lietuvos plaukimo federacija – šiemet 500 vaikų skyrė finansavimą 18-ai valandų, kitą programos dalį finansuoja Kauno rajono savivaldybė“, – sakė A. Talalas.

Atnaujinant baseiną, pakaunės antrokai buvo vežami į kitus baseinus. 2023-2024 m. m. didžioji jų dalis sugrįš į Mastaičius, išskyrus kelias mokyklas, kurioms kiti baseinai yra arčiau.

Šiuo metu Mastaičių baseine dirba trys treneriai: Simas Žiaukas, Karolina Brazdauskienė ir Jolita Monkevičienė, jie turi po septynias grupes, treniruoja 240 sporto mokyklos plaukimo grupės vaikų, 40 jų yra aukšto meistriškumo.

Po du kartus per savaitę į baseiną renkasi šešios sveikatinimo grupės. Jas lanko vaikai, kurie nepateko į Sporto mokyklos grupių treniruotes, nesiekia aukšto meistriškumo. „Iš pradžių abejojome, ar ši veikla bus populiari, dabar prognozuojame, kad kitais mokslo metais, tokių grupių skaičius gerokai išaugs“, – neabejojo A. Talalas.

Ambicingi siekiai

Didžioji dalis trenerio S. Žiauko gyvenimo susijusi su plaukimu. „Treniruotes lankiau nuo pirmos klasės, visas mano gyvenimas sukasi aplink baseiną, todėl ir pasirinkau studijas Lietuvos sporto universitete, savęs kitame darbe neįsivaizdavau. Man labai patinka dirbti su vaikais. Žinoma, pasitaiko ir sunkių momentų, tačiau viską atperka jų džiaugsmas, paprasčiausias: ačiū, treneri“, – šypsojosi pašnekovas.

S.Žiaukas Mastaičių baseine dirbo ir anksčiau, iki jo renovacijos. Paprašytas palyginti, Simas nedaugžodžiavo: „skiriasi kaip diena ir naktis, dabar daug maloniau dirbti, o ir vaikams daug labiau patinka. Tie, kurie labiau bijo vandens, ypač džiaugiasi „varlinuku“, jame ir gylis mažesnis, ir vanduo šiltesnis“.

Treneris moko plaukti antrokus, taip pat treniruoja Kauno rajono sporto mokyklos auklėtinius. „Su pastaraisiais man labiau patinka dirbti, nes aš noriu užauginti sportininkų, puikių plaukikų. Mano svajonė – išugdyti olimpinį čempioną, Jei tarp antrokų pamatau vaiką turintį gerus duomenis, paskambinu tėveliams, pasiūlau leisti į treniruotes“, – ambicingų planų neslėpė S. Žiaukas.

Teksto autorius: Vilma Kasperavičienė, „Kauno diena“

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Šio straipsnio publikuoti be „Kauno dienos“ leidimo negalima

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos