Mokinės „pasimatavo“ Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjo profesiją

Lapkričio 7 –18 dienomis Kauno rajono savivaldybėje jau antrus metus vyksta „šešėliavimo“ savaitė, kurios metu mokiniai turi galimybę „pasimatuoti“ įvairių sričių profesijas, pabendrauti su specialistais, išgirsti bei pamatyti, kaip atrodo potencialios, juos dominančios darbo vietos.

Šią savaitę „šešėliavimo“ vizitui pas Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėją Joną Petkevičių atvyko Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjaus mokinė ir Kauno „Saulės“ gimnazijos mokinė Rusnė Staniulytė.

Vizito metu vedėjas mokinėms pristatė skyriaus struktūrą, veiklą, vedėjo funkcijas ir darbo ypatumus. Mokinės kartu su vedėju dalyvavo pasitarime su skyriaus vedėjo pavaduotojais, kuriame pavaduotojai pagal viešojo administravimo sritis pristatė savaitės veiklos ataskaitą, aptarė planuojamas veiklas. Nuotoliniame pasitarime su Kauno rajono bendrojo ugdymo mokyklų vadovais buvo aptartos artėjančių valstybinių brandos egzaminų aktualijos, bendradarbiavimo stiprinimas su partneriais psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo ir patyčių prevencijos srityse, rajono olimpiadų organizavimas ir kiti ugdymo įstaigų vadovams aktualūs klausimai.

Diskusijos su skyriaus specialistais metu mokinės pasidalijo savo įžvalgomis apie mokymąsi, dalykų pasirinkimą, neformalųjį švietimą, iššūkius, su kuriais tenka susidurti mokiniams, išsakė savo pastebėjimus dėl prevencinės veiklos paįvairinimo mokyklose.

Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius pasidžiaugė galimybe supažindinti su savo profesija ir pabendrauti su tokiomis iniciatyviomis ir aktyviomis mokinėmis, turinčiomis vertingų įžvalgų dėl mokyklos veiklos organizavimo.

Kauno rajono savivaldybė, bendradarbiaudama su VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“, jau antrus metus vykdo „JA Šešėliavimas“ ugdymo karjerai programą, skirtą bendrojo ugdymo mokyklų 9-12 kl. mokiniams.

Šiemet prie programos prisijungė 9 Kauno rajono bendrojo ugdymo mokyklos,  „JA Šešėliavimas“ platformoje užsiregistravo 347 mokiniai, 58 verslo įmonės/organizacijos, kurios priima mokinius „šešėliauti“.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: