Jonui Mačiuliui – medalis už pilietiškumą

Kovo 30 dieną Panevėžyje buvo teikiami Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“. Tarp laureatų – ir Kauno rajono savivaldybės tarybos narys, Karmėlavos girininkas Jonas Mačiulis.

Medalis „Tarnaukite Lietuvai“ yra Lietuvos Respublikos Seimo paskatinimas už pilietiškumą, filantropinę veiklą, savanorystės ir demokratijos idėjų sklaidą. Apdovanojimas įsteigtas siekiant skatinti piliečius neatlygintinai dirbti valstybės labui, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas.

Vienas tokių nesavanaudiškų žmonių yra J. Mačiulis, be jo neapsieina nė viena Karmėlavos seniūnijos šventė, bendruomenės susibūrimas ar socialinė akcija. Sodinti medelius, dovanoti Kalėdų eglutę ar dalyti labdarą socialiai remtiniems vaikams – visa tai jam teikia didelį džiaugsmą.

Pernai aštuonių Rotary klubų iniciatyva Sergeičikų miško laukymėje, 3 ha teritorijoje, atsirado Rotary parkas. Daugiau kaip 1900 ąžuoliukų ir 600 eglučių įvairių Kauno Rotary klubų nariai sodino atkurtos Lietuvos šimtmečio proga. Akcijos dalyviai labiausiai dėkingi girininkui J. Mačiuliui, jis padėjo suderinti parko projektą, pasirūpino sodinukais ir pats dalyvavo sodinant medelius.

J. Mačiulį, kaip šiltą, dalykišką ir nuoširdų žmogų, vertina ne tik kaimynai, bet ir jo kolegos, Kauno rajono savivaldybės tarybos nariai. Karmėlavos girininkas į tarybą išrinktas antrai kadencijai.

Pilietiškais poelgiais pasižymi visa Mačiulių šeima. Jono žmona Marytė Mačiulienė daug metų neatlygintinai dirba organizacijoje „Caritas" – dalija maisto produktus Karmėlavos, Domeikavos, Vilkijos, kitų seniūnijų nepasiturinčioms šeimoms.

Į visuomeninę veiklą Mačiuliai įtraukia ir savo vaikus – garsų krepšininką Joną ir dukrą Jūratę. „Tai gražus pavyzdys visai bendruomenei, šia šeima mes didžiuojamės“, – sakė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: