Pagerbti lietuvių tautos didvyriai S. Darius ir S. Girėnas

Pščelniko miške Lenkijoje, kur prieš 86 metus perskridę Atlanto vandenyną, tačiau taip ir nepasiekę Lietuvos, žuvo lakūnai Steponas Darius ir Stasys Girėnas, kasmet vykstančiame tragiško įvykio paminėjime kartu su Lietuvos, Lenkijos bei vietos bendruomene tradiciškai dalyvavo ir Kauno rajono savivaldybės atstovai.

„Tai graži tradicija, dėl kurios regime, kaip bendromis jėgomis galima įprasminti ir prižiūrėti Lietuvai svarbias vietas. Ši katastrofa nutiesė tiltus tarp Lenkijos ir Lietuvos žmonių“, – sakė minėjime dalyvavęs Kauno rajono vicemeras Paulius Visockas.

Renginyje prie paminklo Dariaus ir Girėno žūties vietoje – ąžuolinio lietuviško koplytstulpio su lakūnų žuvimo data, dalyvavo ir Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Rikteris, savivaldybės tarybos narys Vytenis Vitkauskas ir jaunimo reikalų koordinatorė Simona Vitkauskienė.

Lietuvai svarbią vietą rūpestingai prižiūri Mislybužo lietuvių bendruomenė, Myslibužo miesto savivaldybė, vietos gyventojai. Paminklui daug dėmesio skiria Lietuvos ambasada Lenkijoje.

Mislybuže lakūnų garbei pavadinta mokykla, skveras.

S. Dariaus ir S. Girėno skrydis per Atlantą mums reiškia nepaprastai daug. Nepaisant tragiškos baigties, „Lituanicos“ skrydis tapo vienu ryškiausių Lietuvos istorinių įvykių. Su viltimi ir žinia Lietuvai Niujorke pakilę lakūnai Steponas Darius ir Stasys Girėnas tapo neatskiriama lietuvių tapatybės dalimi, drąsos, patriotizmo ir meilės Tėvynei simboliais. Jų vardai tapo modernios Lietuvos tapatybės dalimi.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: