Ministrę sudomino Kauno rajone kuriami šeimų darželiai

„Šeimos darželiai yra puiki iniciatyva, padedanti spręsti svarbias socialines problemas – juk jauniems tėvams svarbu turėti stabilias pajamas užtikrinantį darbą ir neprarasti profesinių įgūdžių“, – kalbėjo ketvirtadienį Kauno rajono savivaldybėje apsilankiusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Kartu su meru Valerijumi Makūnu ji apžiūrėjo Akademijos miestelyje pagal tokį modelį veikiantį darželį, kurį lanko penki mažyliai. Čia kuriama namus primenanti aplinka: vyksta žaidimai, mokomasi įvairių buities darbelių, o prieš Velykas vaikai net galėjo stebėti kaip iš kiaušinių ritasi viščiukai, juos paglostyti ir palesinti.

Odetos Mirbakienės šeima specialiai šeimos darželiui pirko dviejų kambarių butą ir jį įrengė.

Savivaldybė skyrė lėšų darželio baldams, čiužinukams, dviem patalynės komplektams, aprūpino žaislais. Akademijos seniūnija įrengė vaikų žaidimų aikštelę.

Ministrė taip pat apsilankė pradinėje mokykloje-darželyje „Gilė“ ir bendruomeniniuose vaikų namuose „Gynia“.

V.Makūnas atkreipė dėmesį, kad kai kurioms sparčiai augančioms savivaldybėms, tarp jų ir Kauno rajonui, sunku vienoms spręsti darželių problemas, todėl, pasak jo, Vyriausybė galėtų prisidėti su savo iniciatyvomis. „Pernai sukūrėme daugiau kaip tūkstantį naujų vietų darželinukams, tačiau naujagimių kiekvienais metais registruojame vis daugiau“, – kalbėjo apie opią problemą meras.

M.Navickienė taip pat pabrėžė būtinybę didinti socialinių paslaugų spektrą ir spręsti skurdo problemą. „Pensijų indeksavimas bus vienas iš mūsų prioritetinių darbų. Sieksime, kad vidutinė senatvės pensija 2024 metais būtų ne mažesnė kaip 550 eurų“, – kalbėjo ministrė, patikinusi, kad spartesnis pensijų augimas bus pastebimas jau kitąmet.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos