Savivaldybėje pristatyti valstybės mobilizacijos principai

Kauno rajono savivaldybėje šiandien lankėsi Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis.

Čia jis susitiko su rajono mero pavaduotoju Pauliumi Visocku ir Administracijos direktoriaus pavaduotoju Šarūnu Šukevičiumi.V.V. Vilkelis supažindino juos su valstybinės mobilizacijos sistemos principais, mobilizacijos planavimo procesu, esminiais pasirengimo mobilizacijai principais ir pokyčiais. Buvo atkreiptas dėmesys į gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų užtikrinimą ir siekis jas konsoliduoti tam, kad valstybė būtų kuo pajėgesnė, ištikus pavojui, reaguoti į iškylančias grėsmes ir užtikrinti valstybės funkcionavimą.

Kauno rajono savivaldybės darbuotojams, priklausantiems civiliniam mobilizaciniam rezervui, departamento darbuotojai kartu su kariuomenės atstovais pravedė mokymus apie institucijų veiksmus,  užtikrinančius gyvybiškai svarbių funkcijas įgyvendinimą, kilus grėsmei saugumui.

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas – krašto apsaugos sistemos institucija, kuri dalyvauja Krašto apsaugos ministerijai formuojant valstybės mobilizacijos, priimančiosios šalies paramos ir pilietinę pasipriešinimo politiką, administruoja civilinių mobilizacijos institucijų, ūkio mobilizacijos subjektų pasirengimą mobilizacijai ir priimančiosios šalies paramai teikti, administruoja mobilizacijos ir demobilizacijos vykdymą, administruoja civilinių mobilizacijos institucijų, ūkio mobilizacijos subjektų dalyvavimą teikiant priimančiosios šalies paramą, organizuoja ir koordinuoja krašto apsaugos sistemos, valstybės, savivaldybės institucijų, įstaigų ir (ar) nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimą pilietinio pasipriešinimo, pilietinio ir patriotinio ugdymo srityje bei užtikrina civilinės saugos organizavimą, pasirengimą ir reagavimą ekstremaliųjų situacijų metu Krašto apsaugos ministerijoje ir kitose krašto apsaugos sistemos institucijose.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos