Piliuonos gimnazijos bendruomenė džiaugiasi atnaujintomis patalpomis

Ketvirtadienį Taurakiemio seniūnijoje vyko įsimintina šventė – į atsinaujinusios Piliuonos gimnazijos patalpas įžengė mokiniai, mokytojai ir administracijos darbuotojai. Nuo 2017 m. prasidėjus pastato rekonstrukcijai ugdymo įstaigos bendruomenė, 250 mokinių ir 36 mokytojai buvo prisiglaudę pradinės mokyklos patalpose ir Viršužiglio darželyje.

„Mums tai yra svarbi diena. Iki šiol gimnazijos auklėtiniai buvo mokomi ugdymo procesui ne visai tam pritaikytose patalpose – nuo šiol džiaugsimės ne tik dar dažais kvepiančiomis baltomis sienomis, bet ir naujais baldais, didesnėmis erdvėmis“, – pasakojo mokyklos direktorė Dalia Vasauskienė ir pridūrė, kad rekonstrukcija palies ne tik gimnazistus, bet ir visą Piliuonos bendruomenę.

Šventinę dieną modernizuotą pastatą apžiūrėjo Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas ir administracijos direktorius Antanas Nesteckis.

„Ši gimnazija ir jos bendruomenė lyg viena didelė šeima – čia kuriama šio krašto ateitis. Ji seniai nusipelnė geresnių sąlygų. Tikiu, kad atgimusi gimnazija moksleiviams dar labiau įkvėps norą kryptingai siekti savo tikslų“, – sveikindamas susirinkusiuosius kalbėjo meras.

Šią savaitę gimnazistai įsikėlė į pirmo aukšto patalpas, į antrą aukštą planuojama keltis po kalėdinių atostogų. Ateinančią savaitę pradės veikti ir valgykla.

Kol kas neveiks, bet bus tvarkoma biblioteka, sporto ir laisvalaikio salės. Šiuos darbus planuojama baigti iki 2019 m. pavasario.

Rekonstrukcijos darbus atliekanti įmonė UAB „Versina“ atnaujino mokyklos šildymo sistemą, pritaikė įėjimą neįgaliesiems, o erdves pakeitė atsižvelgiant į mokytojų ir mokinių poreikius. Mokyklos kieme prisėsti kviečia suoliukai, o rekonstruotoje automobilių stovėjimo aikštelėje galės vykti ir bendruomenės renginiai.

Mokyklos sporto salę planuojama įrengti pertvarkytoje aktų salėje, o pastaroji bus įrengta įstiklintame vidiniame kieme.

Planuojama, kad įgyvendinus projektą iš Kauno rajono savivaldybės ir Valstybės investicijų programos prireiks beveik 2,5 mln. eurų.

„Mūsų tikslas – gera mokykla, kurioje saugi aplinka, geras emocinis klimatas, kūrybingi mokytojai. Užsibrėžėme atnaujinti visas ugdymo įstaigas ir šį pažadą vykdome,“ – kalbėjo administracijos direktorius Antanas Nesteckis ir pabrėžė, kad labai svarbu, jog ugdymas vyktų šiltose ir saugiose patalpose.

Siekiant pagerinti gimnazijos teikiamų ugdymo veiklų kokybę ir padidinti jų prieinamumą, projekto įgyvendinimo metu modernizuotos bendrojo ugdymo veikloms skirtos erdvės – rekonstruotos ir moderniai įrengtos bei reikalingais baldais ir įranga aprūpintos klasės, koridoriai, valgykla.

Tikimasi, kad įgyvendinus projektą pagerės bendrojo ugdymo paslaugų kokybė ir prieinamumas Piliuonos gimnazijoje, mokinių ir tėvų pažinimo, ugdymosi ir saviraiškos poreikių tenkinimas, bus užtikrintas didesnis mokinių saugumas ugdymo proceso metu.   

Prieš tris dešimtmečius pastatytas administracinis pastatas buvo nepritaikytas mokyklos reikmėms. Čia po vienu stogu glaudėsi ambulatorija, laisvalaikio salė, biblioteka, koplyčia.

Piliuonos gimnazijoje trūko modernių, kūrybiškumą skatinančių edukacinių erdvių. Buvusios gimnazijos patalpos, sudarančios prielaidas sukurti kokybišką ugdymo aplinką, skatinančią kūrybiškumą, prieš modernizavimą buvo prastos būklės: erdvės neatitiko galiojančių higienos normų reikalavimų, tam tikros erdvės buvo neišnaudojamos švietimo reikmėms, buvo nesaugios, o baldai ir įranga jose – nusidėvėję bei nefunkcionalūs.

Šventės metu pedagogams buvo pristatyta Kauno rajono savivaldybės lėšomis išleista knyga „Švietimas Pakaunės krašte: mokyklos ir mokytojai“, kurią parašė Garliavos Jonučių progimnazijos mokytoja, Vilniaus universiteto Kauno fakulteto docentė, daktarė Inga Stepukonienė.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos