Mokinių maitinimo organizavimas karantino laikotarpiu

Dėl karantino sustabdžius ugdymo procesą mokyklose, jų valgyklose nebeteikiama ir maitinimo paslauga. Skaudžiausiai tai atsiliepė nemokamą maitinimą gaunančių mokinių šeimoms, kurių vaikai buvo įpratę kasdien gauti šviežią karštą maistą savo mokyklos valgykloje.

Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija, administruojanti mokinių nemokamą maitinimą, kovo 16 d. skubos tvarka priėmė sprendimą visiems socialiai remtiniems Kauno rajono mokiniams, kuriems yra skirtas nemokamas maitinimas, mokinių atostogų ir karantino laikotarpiu organizuoti nemokamą maitinimą kita forma – skirti maisto produktų rinkinius į namus už visas nelankymo dienas.

Maisto krepšelius mokiniams už pirmąjį laikotarpį buvo pavesta suruošti mokyklų valgykloms ir maitinimą organizuojančioms įmonėms – neplanuotai uždarius mokyklas, maisto produktų sandėliuose buvo likę nemažai maisto prekių. Mokiniams buvo išdalyti maisto sandėliuose buvę švieži vaisiai ir daržovės, pieno produktai, o į namus suruošti krepšeliai, kurių sudėtyje – įvairūs sausi ir konservuoti maisto produktai (kruopos, makaronai, konservai, arbata, aliejus ir kt.). Išdalyti maisto krepšelius padėjo visa mokyklų bendruomenė (socialiniai pedagogai, valgyklų darbuotojai, sveikatos priežiūros specialistai). Mokyklose buvo įrengti bekontakčiai maisto išdalijimo punktai, didelei daliai šeimų maistas buvo pristatytas į namus mokykliniais geltonaisiais autobusiukais. Iš viso suruošta ir jau išdalyta apie 1200 maisto davinių.

Maitinimo organizavimo procesas karantino metu yra derinamas su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamentu. Maisto produktų dalijimas ar pristatymas į namus vykdomas, laikantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – Valstybės lygio ekstremalios situacijos vadovo – 2020-03-16 sprendime „Dėl COVID-19 ligos valdymo priemonių” nustatytų reikalavimų maitinimo įmonių veiklai karantino metu bei vadovaujantis savivaldybės gydytojos pateiktomis rekomendacijomis. Maitinimo organizavimo procesą palengvino 2020 m. kovo 18 d. skubos tvarka priimtas Lietuvos Respublikos SAM ministro įsakymas Nr. V-421 „Dėl Vaikų maitinimo organizavimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. lapkričio 11 d. įsakymu Nr. V-964 „Dėl Vaikų maitinimo organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“. Tvarkos aprašo pakeitime yra nustatyti papildymai dėl maitinimo organizavimo mokyklose ekstremaliųjų situacijų metu: įteisinami maisto produktų daviniai į namus, leidžiamas vaikų maitinimas iš namų atsineštu maistu ikimokyklinio ugdymo įstaigų budinčiose grupėse ir kt.

Užsitęsus karantino laikotarpiui, Kauno rajono savivaldybė planuoja tęsti maisto produktų pristatymą į namus visiems mokiniams, kuriems skirtas nemokamas maitinimas. Bus derinama kuo įvairesnė galima maisto krepšelių sudėtis. Į maitinimo organizavimo procesą bus įtraukiami ne tik atsakingi mokyklų darbuotojai – prireikus į pagalbą bus pasitelkiamos ir seniūnijos.

Informaciją parengė vyr. specialistė Žydra Narbutienė

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: