44 Kauno rajono mokiniai – būsimieji mokytojai

Trečiadienį į Kauno rajono savivaldybę sugužėjo gausus būrys mokinių iš įvairių pakaunės ugdymo įstaigų, kurie priklauso Jaunojo pedagogo klubui ir ateityje planuoja rinktis mokytojo profesiją.

Jaunojo pedagogo klubą įkūrė Kauno rajono švietimo centras, bendradarbiaudamas su Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademija.

„Siekiame sudaryti sąlygas pakaunės mokyklų vyresnių klasių mokiniams įgyti žinių ir patirties bei susipažinti su mokytojo profesija. Jaunojo pedagogo klubui priklauso motyvuoti 9-12 klasių mokiniai iš įvairių pakaunės mokyklų“, – sakė Kauno rajono švietimo centro direktorė Laima Ruzgienė.

Savivaldybėje apsilankė 44 mokiniai, kuriuos priėmė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. Jis būsimiems pedagogams pristatė Kauno rajoną, švietimo sistemą, aptarė švietime esančias problemas ir pristatė, kaip jas sprendžia savivaldybė.

Kauno rajonas yra auganti savivaldybė, kurioje šiuo metu gyvena beveik 111 tūkst. gyventojų, todėl savivaldybė kasmet susiduria su iššūkiais, kaip užtikrinti visiems vaikams tinkamą ugdymą. Kauno rajone yra 64 švietimo įstaigos ir jose dirba 1179 mokytojai, kuriems tenka nemažas krūvis, o augant gyventojų skaičiui bei plečiantis mokyklų tinklui Kauno rajone jaučiamas mokytojų trūkumas. Per artimiausius penkerius metus pakaunės mokyklose reikės daugiau kaip 60 mokytojų ir apie 20 pagalbos mokiniui specialistų.

„Nuoširdžiai džiaugiuosi matydamas tiek daug jaunų žmonių, kurie planuoja rinktis pedagogo profesiją. Jūs esate mūsų ateitis, nuo jūsų priklausys, kokia mokykla bus po 10 metų, ar mokytojo profesija bus prestižinė“, – pabrėžė meras.

Savivaldybės vadovas mokiniams papasakojo ir apie skatinimo priemonės būsimiems mokytojams, kurių dėka per du metus pavyko pritraukti pusšimtį naujų mokytojų.

Studentams, pasirinkusiems tų mokomųjų dalykų pedagogikos studijas, kurių specialistų trūksta labiausiai, skiriamos 200 eurų mėnesinės stipendijos. Pirmas pedagogikos studijas baigusiems asmenims iš dalies finansuojamos įsikūrimo gyvenamojoje vietoje išlaidos – po 5 tūkstančius eurų.

Savivaldybė iš dalies finansuoja studentų persikvalifikavimo studijas, kasmet tam skiria po 100 tūkst. eurų. Gavę finansinę paramą ir baigę studijas pedagogai įsipareigoja dirbti Kauno rajono mokyklose ne trumpiau kaip penkerius metus.

Be to, savivaldybė kompensuoja pedagogų kelionės į darbą ir atgal išlaidas. Mokytojams kasmet skiriamas 100 eurų krepšelis mokymo priemonės įsigyti.

Meras taip pat pristatė ir kokie pokyčiai įvyko švietimo infrastruktūroje. Per paskutinius 3 metus buvo atnaujintos kelios dešimtys mokyklų, darželių, daugiafunkcių centrų. Netrukus prasidės Domeikavos pradinės mokyklos statybos, Raudondvario gimnazijos rekonstrukcija, priestatas atsiras prie VDU Ugnės Karvelis gimnazijos. Žinoma, laukia ir daugiau atnaujinimo darbų darželiuose ir mokyklose.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos