Pandemija nesutrukdė skinti pergales olimpiadose

Penktadienio popietę Garliavos Kaimynystės parke įvyko tradicinė Kauno rajono mokinių olimpiadų nugalėtojų pagerbimo šventė.
Pasveikinti gabiausių mokinių atvyko Kauno rajono savivaldybės vadovai, vietos bendruomenė. Tuo metu Kauną siaubė liūtis, bet virš Garliavos pro debesis žvelgė saulė. „Tai mano magijos dėka“, - šypsojosi renginį vedęs iliuzionistas Mantas Wizard.
Kalbėdamas apie moksleivių pasiekimus, meras Valerijus Makūnas pabrėžė nuoseklų darbą ir tvirtą motyvaciją. „Esate Lietuvos ateitis. Žvelgdamas į jūsų spindinčias akis, matau, kad turime į ką lygiuotis“, - kalbėjo jis. Meras taip pat pastebėjo, kad gerų rezultatų padeda siekti kartu su Vytauto Didžiojo universitetu įsteigta Talentingų mokinių akademija, su kitomis aukštosiomis mokyklomis tariamasi dėl galimybių kurti universitetines gimnazijas.
Nors ugdymo procesas ir įvairios olimpiados daugiausiai vyko nuotoliniu būdu, bet Kauno rajono moksleiviai ir šiemet gali pasigirti gausiu medalių derliumi.
Už puikius pasiekimus įvairiose srityse šventėje buvo apdovanoti 48 atstovai iš 15 Kauno rajono mokyklų ir 51 mokinius olimpiadoms ruošęs mokytojas.
Aštuoni mokiniai tapo Lietuvos olimpiadų nugalėtojais: Nortė Karaliūtė, Julius Baltaduonis ir Simas Tiškevičius pademonstravo puikias geografijos žinias, Dija Tumasonytė ir Vakarė Kaukėnaitė tapo techninio ugdymo olimpiados nugalėtojomis, Ieva Černiauskaitė įvertinta už etninę kultūrą, Amina Keidan už anglų kalbos žinias, Junigeda Džiautaitė – už rusų kalbos žinias. Šie jaunuoliai taip pat susižėrė apdovanojimus ir įvairiose Kauno rajono olimpiadose.
Meras V. Makūnas ir Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius laureatus apdovanojo vardiniais medaliais bei prizais, mokytojams atiteko knygyno dovanų kuponai.
Daugiausiai pirmųjų vietų šįmet olimpiadose laimėjo VDU Ugnės Karvelis gimnazijos mokiniai - net 7: Junigeda Džiautaitė, Simas Tiškevičius, Silveris Januška, Urtė Banaitytė, Miglė Dudėnaitė, Šarūnas Šolys, Taura Sabaliauskaitė.
Po šešis olimpiadų nugalėtojus turi Garliavos Jonučių progimnazija ir Garliavos Juozo Lukšos gimnazija. Po 4 – Domeikavos, Neveronių, Karmėlavos Balio Buračo, po 3 – Vilkijos, Babtų ir Raudondvario gimnazijos.
Olimpiadų nugalėtojais didžiuojasi ir Kulautuvos (2 pirmos vietos), Garliavos Adomo Mitkaus (2) ir Lapių pagrindinės mokyklos (1), taip pat Čekiškės Prano Dovydaičio (1), Vandžiogalos (1), Piliuonos (1) gimnazijos.
Daugiausiai pirmųjų vietų laimėtojų – po du – parengė Eglė Poderienė (VDU Ugnės Karvelis gimnazija), Sonata Žilinskienė (Garliavos Jonučių progimnazija), Algis Juozulynas (Garliavos Juozo Lukšos gimnazija), Audronė Armonienė (Garliavos Juozo Lukšos gimnazija), Ilona Mackevičiūtė (Karmėlavos Balio Buračo gimnazija), Virginijus Overlingas (Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinė mokykla) ir Daiva Sasnauskienė (Kulautuvos pagrindinė mokykla).
Kauno rajono švietimo centras šiais mokslo metais organizavo 20 mokomųjų dalykų olimpiadų ir 16 konkursų, kuriuose dalyvavo daugiau nei tūkstantis mokinių.
Kad šventė mokiniams neprailgtų, pakilią nuotaiką padėjo sukurti Kauno rajono sporto mokyklos šokėjos. Skambant grupės „The Roop“ dainai „Discoteque“ šoko ir lingavo visi šventės dalyviai.
Renginio pabaigoje iliuzionistas Mantas Wizard pademonstravo dar vieną triuką - magijos pagalba parūpino šventės dalyviams ledų.
Vilijos Žukaitytės tekstas, Edmudo Mališausko nuotraukos

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos