Kauno rajono gyventojams – nemokami kompiuterinio raštingumo mokymai

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose teikiamos nemokamos gyventojų kompiuterinio raštingumo mokymo paslaugos. Nuo balandžio mėnesio prie grupinių mokymų mokytojams kviečiame prisidėti visus bendruomenės narius, norinčius pagilinti savo informacinių technologijų taikymo įgūdžius.

Kompiuterinio raštingumo mokymus veda specialistai, turintys mokymų su informacinėmis technologijomis patirtį. Bibliotekoje ir jos padaliniuose įrengtos kompiuterizuotos darbo vietos lankytojams ir geras planšetinių kompiuterių kiekis leidžia vienu metu mokyti didesnį kiekį dalyvių.

Bendradarbiaujant su mokyklomis nuo balandžio mėnesio Viešojoje bibliotekoje startuoja tęstinė kompiuterinio raštingumo mokymų programa „Mokytojas mokytojui“, skirta Garliavos bendrojo ugdymo mokyklų pedagogams, norintiems išmokti kurti įvairią metodinę medžiagą, naudojant informacines komunikacines technologijas.

Mokymus vedančio bibliotekos edukatoriaus S. Lipinsko pastebėjimu, mokymų metu įgytos teorinės ir praktinės žinios ne tik pagerina besimokančiųjų gyvenimo kokybę, bet ir sudaro jiems galimybes, naudojantis įvairiomis paieškos sistemomis, surasti aktualios informacijos internete bei aktyviai naudoti tekstinę ir vaizdinę informaciją.

Atsižvelgiame į bibliotekų lankytojų poreikius. Mokymų planuose yra numatomos šios temos: išmanioji paieška, „Google“ debesijos paslaugos, skaičiuoklės, įtaigių pateikčių rengimas ir kitos temos.

Balandžio mėnesio pradžioje Ežerėlio, Kačerginės ir Zapyškio bibliotekose vykusių tęstinių kompiuterinio raštingumo mokymų metu besimokantieji susipažino su paieškos sistemomis bei tekstinių ir vaizdinių dokumentų tvarkymu.

Ringaudų bibliotekoje tobulinti kompiuterinio raštingumo įgūdžius ir nugalėti elektroninių paslaugų baimę padeda mokymų patirtį turinti Ringaudų bibliotekos vyr. bibliotekininkė Diana Šarakauskaitė.

Kompiuterinio raštingumo mokymus vedančius darbuotojus džiugina, kad mokymuose dalyvaujantys bibliotekų lankytojai yra aktyvūs ir smalsūs – domisi naujais įrenginiais, naudodamiesi įvairiomis paieškos sistemomis mokosi atlikti paiešką internete, užduoda daugybę klausimų ir noriai atlieka skiriamas praktines užduotis.

Tad visus Kauno rajono bendruomenės narius – vaikus, jaunimą ir suaugusiuosius, norinčius patobulinti darbo kompiuteriu įgūdžius, kviečiame aktyviai dalyvauti Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir jos padaliniuose vykstančiuose tęstiniuose mokymuose.

Informaciją apie mokymus rasite Kauno viešosios bibliotekos internetiniame puslapyje www.krsvbiblioteka.lt ir viešosios bibliotekos „Facebook“ paskyroje „Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

Kviečiame aktyviai įsilieti – mokytis kartu ne tik smagu, bet ir naudinga.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė

R. Vasauskaitė                          

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos