Spalvinga T. Ivanausko asmenybė sunkiai tilpo į dvitomį

„Tadą Ivanauską ne visai teisingai vadina gamtininku. Tai mokslininkas ir visuomenės veikėjas, kurio kūrybos laukas buvo nepaprastai platus. Vien tik jo įkurtas institucijas, įstaigas sunku suskaičiuoti“, – kalbėjo Lietuvos mokslų akademijos akademikas, habilituotas mokslų daktaras Mečislovas Žalakevičius, pirmadienį T. Ivanausko zoologijos muziejuje pristatęs savo dvejų metų darbą – monografiją „Akademiko Tado Ivanausko fenomenas“.
Tai kol kas neabejotinai išsamiausias veiklas, nagrinėjantis T. Ivanausko biografiją, mokslinius darbus ir išskirtinius nuopelnus Lietuvos valstybei. M. Žalakevičius ypač pabrėžė T. Ivanausko iniciatyvas ir indėlį kuriant visuomenines institucijas.
T. Ivanauskas buvo vienas iš Lietuvos universiteto kūrėjų, Taisyklingosios medžioklės ir žūklės draugijos steigėjas ir pirmininkas, Lietuvai pagražinti draugijos, Žuvinto rezervato, Kauno botanikos ir zoologijos sodų, Ventės ornitologinės stoties, pirmosios kailinių žvėrelių fermos Lietuvoje įkūrėjas. Biologijos mokslo patriarchas, gamtosaugos pradininkas ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.
Į knygos pristatymą atvyko gamtininkas Salemonas Paltanavičius, aplinkos ministro patarėjas ir gamtos fotografas Marius Čepulis, žinomas dendrologas ir buvęs ilgametis Gamtos apsaugos draugijos pirmininkas Algirdas Navasaitis, T. Ivanausko įdukros Eleonoros Baltuškevičienės vyras Algirdas Baltuškevičius su sūnum Raimondu Baltuškevičiumi, Zoologijos muziejaus darbuotojai.
Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pasidžiaugė, kad kartu su Baltuškevičių šeima pavyko išsaugoti T. Ivanausko įkurtą Obelynės sodybą ir atverti ją visuomenei: savivaldybė išpirko turtą ir įsteigė čia Kauno rajono muziejaus filialą.
Obelynė yra vienas iš Europos kultūros sostinės 2022 maršrutų. „Dabar ši sodyba yra viena lankomiausių Kauno rajono vietų, čia žmonės atvyksta automobiliais, atmina dviračiais, ateina pėsčiomis. Obelynę pamėgo jaunimas, menininkai, po atviru dangumi vyksta profesionaliosios muzikos koncertai, etnokultūros renginiai, filmuojamos televizijos laidos“, - pasakojo meras, patikinęs, kad ši unikali vieta bus tvarkoma ir toliau.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: