Naiviojo meno darbai bus saugomi Raudondvario pilyje

„Naivis arba gebėjimas matyti pasaulį vaiko akimis“, – taip savo pasirinktą kryptį apibūdina „Piliuonos“ dailės studijos vadovė Regina Kapočiūtė-Juodžbalienė. Antradienį septyniolika šios studijos tapybos darbų buvo perduoti Kauno rajono savivaldybės muziejui, kur jie bus saugomi kaip eksponatai.

Muziejaus direktorius Zigmas Kalesinskas tvirtino, kad šiuos darbus bus galima apžiūrėti ir internete, todėl jie bus prieinami visiems, kas tik panorės juos pamatyti.

Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius taip pat dėkojo studijos nariams už kūrybiškumą ir muziejui perduotas dovanas.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pasidžiaugė, kad Taurakiemio seniūnijoje įsikūrusi „Piliuona“ yra vienintelė Lietuvoje veikianti naiviojo meno studija, kurią 1997 m. įsteigė menotyrininkė R.Kapočiūtė-Juodžbalienė.

Iš pradžių kolektyvą sudarė 7 nariai, dabar jų yra jau 36, iš jų 18 turi meno kūrėjo statusą.

Studijos vadovės darbai įvertinti Adomo Varno, Monikos Bičiūnienės, Kazio Šimonio prizais, Lietuvos nacionalinio kultūros centro „Aukso vainiku“.

Jei anksčiau R. Kapočiūtei-Juodžbalienei studijos narių darbus tekdavo pačiai siūlyti, tai dabar piliuoniškius kviečia parodų rengėjai iš įvairių pasaulio kraštų.

„Piliuona“ atstovavo Lietuvai tarptautiniame naiviojo meno festivalyje Katovicuose (Lenkija), Šiaurės šalių tautodailės plenere Suomijoje. Dalyvauta parodose Izraelyje, Ispanijoje, Vokietijoje, Čekijoje, Nyderlanduose, Rumunijoje, Belgijoje, Brazilijoje, Portugalijoje, Australijoje, Peru.

Vien 2019 m. du studijos nariai tapo Respublikinio natiurmorto konkurso laureatais, Respublikinėje liaudies meno parodoje „Aukso vainikas“ vaizduojamojo meno kategorijoje laimėtos visos trys prizinės vietos. Italijoje vykusioje parodoje pelnyti penki apdovanojimai.

Teresės Simanaitienės, Jolitos Draskinaitės, Tado Makūno, Dalios Žalimienės, Cirilio Kvietinsko ir kitų „Piliuonos“ narių darbus palankiai vertina meno žinovai.

Studijos nariai užsiima ne vien tapyba, bet ir kartu leidžia laisvalaikį, švenčia šventes, keliauja.

R.Kapočiūtė-Juodžbalienė pastebėjo, kad įdomiausiai atsiskleidžia žmonės, kurie į studiją ateina iki tol netapę, nes tai, pasak jos, yra svarbi prielaida susiformuoti savitam braižui.

Piliuoniečių darbų yra įsigijęs Lietuvos nacionalinis muziejus, Nacionalinis M.K.Čiurlionio muziejus, privatūs kolekcininkai.

Naivusis menas yra vaizduojamojo meno rūšis, kuriai būdinga paprasta forma ir technika. Didžioji dalis šio meno atstovų yra savamoksliai. Žymiausi žanro atstovai – prancūzas Henri Rousseau (1844–1910) ir kartvelų tapytojas Nikas Pirosmanis (1862–1918) yra plačiai pripažinti pasaulyje.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos