Naktis Raudondvario dvare – su vaiduokliais ir renesanso šokiais

Nors šeštadienio vakarą daugybės žiūrovų dėmesį buvo prikaustęs Eurovizijos dainų konkurso finalas ir LKL pusfinalis tarp „Žalgirio“ ir „Lietkabelio“, tačiau Raudondvario dvare lankytojų irgi netrūko.

Dvaro parke būriavosi šeimos, o ekskursantams įstabias istorijas pasakojo Grafienė Rozalija (Lina Čekanauskienė), Zita Nekrošytė ir kiti patyrę gidai. Po atviru dangumi pastatytame didžiuliame ekrane buvo galima stebėti filmą apie Raudondvario dvaro atnaujinimą ir įveiklinimą.

Daug intriguojančių renginių laukė pilies viduje, kur buvo galima apžiūrėti specialiai apšviestas erdves, medžioklės trofėjus, pačiupinėti eksponatus, apžiūrėti parodas ir sudalyvauti edukacijose iš ciklo „Baltiški lobiai“. Trisdešimties lankytojų grupė mokėsi gaminti kvepalus, gintarines apyrankes, piešti ant šilko, o artėjant vidurnakčiui Renesanso Dama pakvietė visus į Baltąją salę pašokti viduramžių šokių.

Įdomių veiklų netrūko ir vaikams, kurie irgi aktyviai įsitraukė į kūrybos procesą ir smalsiai šmirinėjo paslaptingomis šviesomis viliojančiose dvaro menėse.

Kokia pilis be vaiduoklių? Raudondvario dvaro direktorė Snieguolė Navickienė sakė, kad pilyje įvairios dvasios gyvena jau kelis šimtmečius, bet jas galima išvysti tik kartą per metus – Muziejų naktį. Dar daugiau – šią naktį visos ekskursijos, edukacijos ir pramogos būna nemokamos.

Muziejų nakties renginių organizavimo veiklas kuruoja Tarptautinės muziejų tarybos ICOM Lietuvos nacionalinis komitetas ir Lietuvos muziejų asociacija.

Akcijos metu stengiamasi įvairioms lankytojų grupėms kuo įtaigiau pristatyti muziejų rinkinius, teikiamas paslaugas, taip paskatinant visuomenę labiau domėtis muziejų veikla, dažniau juose lankytis.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos