Naujas kartodromas – ne tik Čekiškės, bet ir Kauno rajono pasididžiavimas

Visą savaitgalį Čekiškėje griaudės automobilių varikliai, ore sklaidysis svylančių padangų kvapas, girdėsis šūksniai ir sveikinimai, nes čia vyksta tarptautinės greičio automodelių varžybos.

Šalia Prano Dovydaičio gimnazijos Kauno rajono savivaldybė baigė įrengti tarptautinius reikalavimus atitinkantį kartodromą, tad šios varžybos – tarsi simbolinis trasos atidarymas.

„Šiandien didžiulė šventė ne tik Čekiškės bendruomenei, bet ir visam Kauno rajonui. Įrengti Čekiškėje kartodromą pasirinkome ne šiaip sau. Prano Dovydaičio gimnazijos moksleiviai yra šios srities lyderiai šalyje, kasmet skina pergales ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Jie kantriai laukė šio kartodromo, kad ir toliau galėtų garsinti mūsų krašto vardą ir puoselėti gimnazijos tradicijas. Sveikinu visus, o sportininkams linkiu skambių pergalių trasoje“, – varžybų atidarymo ceremonijos metu kalbėjo Kauno rajono mero pavaduotojas Antanas Nesteckis.

Vicemeras prisiminė, kad automodeliuotojų būrelį Čekiškėje 1967 metais įkūrė Jonas Kochanauskas. „Automodeliavimo aistra J.Kochanauskas užkrėtė abu savo sūnus. Nuo 1987 m. Čekiškės komandai vadovauja jo sūnus Raimondas. Jis subūrė bendraminčius ir neleido tėvo įžiebtai automodeliavimo liepsnelei užgesti. Todėl džiaugiuosi, kad ketvirtadienį taryba vienbalsiai pritarė, kad Čekiškės kartodromui būtų suteiktas Jono Kochanausko vardas“, – sakė A. Nesteckis.

Europos automodeliuotojų federacijos (FEMA) generalinis sekretorius Tonu Sepp pasveikino Kauno rajoną su šiuo išskirtiniu įvykiu. „Tokie įvykiai, kuomet atidaroma nauja automodelių trasa, įvyksta labai retai, todėl visiems šios sporto šakos atstovams tai džiugi diena“, – sakė jis.

54 metus gyvuojantis Čekiškės automodeliuotojų būrelis, kuriam šiuo metu vadovauja R.Kochanauskas, tryško džiaugsmu ir žadėjo, kad naujoje trasoje sieks įspūdingų pergalių ir naujų greičio rekordų.

„Ačiū rajono merui ir visiems vadovams, kurie patikėjo mano svajone, todėl Čekiškėje dabar turime šią nuostabią trasą“, – padėkos žodžių negailėjo R. Kochanauskas.

„Tegu dūzgia varikliai“ – šiais R. Kochanausko žodžiais buvo duotas startas varžyboms.

Šventės svečiams paskelbus oficialią varžybų pradžią, į trasą iškart išlėkė lenktynininkai. Tiesa, kartodromą pirmą kartą jie išbandė jau vakar, kai vyko treniruotės ir pirmieji važiavimai. Iškart po šventės atidarymo buvo apdovanoti vakar dienos TEMP klasės nugalėtojai.

Tarptautinėse greičio automodelių varžybose dalyvauja vaikų ir jaunimo komandos iš Lietuvos ir Baltijos šalių. Taip pat vyks sporto meistrų varžybos, kuriose dėl nugalėtojų vardo rungsis mūsų šalies bei kitų Europos valstybių atstovai.  

Lietuvoje tėra vos keletas kartodromų, o kartodromas pakaunėje atitinka tarptautinius reikalavimus, be to, automobilių modeliai čia galės išvystyti iki 300 km/val. greitį.

Tai išskirtinis objektas pakaunėje, į kurį Kauno rajono savivaldybė investavo apie 300 tūkst. eurų.

Varžybų rezultatai:

Modelių klasė "Class I"

Modelių klasė "Class II"

Modelių klasė "Class III B"

Modelių klasė "Class III"

Modelių klasė "Class IV"

Modelių klasė "Class V"

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos