Nuo kitų metų Kauno rajone keisis nekilnojamojo turto mokesčiai

Nuo 2021 metų Kauno rajone keisis nekilnojamojo turto mokesčiai – tam pritarė ketvirtadienį posėdžiavusi Kauno rajono savivaldybės taryba.

Pasikeitus Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto mokesčio įstatymui, kuris nustatė, kad turto mokesčio tarifai nuo kitų metų turi būti nuo 0,5 proc. iki 3 proc., savivaldybės taip pat privalo adaptuoti mokesčius.

„Kauno rajono savivaldybė reaguodama į teisės aktų pakeitimus, nustato minimalų mokesčio tarifą smulkiajam verslui iš 0,3 proc., kuris galiojo prieš tai, į 0,5 proc. Siekiant išlaikyti proporcingumą, buvo pasiūlyta padidinti tarifą stambiajam verslui iki 0,7 proc., kai prieš tai jis buvo 0,5 proc.“, – aiškino Kauno rajono savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dalia Kupratienė.

Patalpų ir statinių, kurie yra apleisti ar neprižiūrimi, savininkai mokės didžiausią nekilnojamojo turto mokestį, t.y. 3 proc. nekilnojamojo turto mokestinės vertės.

Tarybai pritarus, pakeisti mokesčiai įsigalios nuo 2021 metų.

Šie mokesčiai yra taikomi fiziniams asmenims, pelno nesiekiantiems viešiesiems juridiniams asmenims, žemės ūkio bendrovėms, smulkiojo, vidutinio bei stambaus verslo subjektams. Nekilnojamojo turto mokestis  bus įskaitomas į Kauno rajono savivaldybės biudžetą.

Posėdžio metu tarybos nariai taip pat balsavo dėl žemės ir valstybinės žemės mokesčių tarifų. Kitiems metams jie liko tokie patys.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos