Nemokamas maitinimas ir žiemos atostogų metu

Prieš didžiąsias metų šventes Kauno rajono mokinius, kurie gauna nemokamą maitinimą, pasieks maisto krepšeliai. Maisto paketai bus skiriami už šventinį laikotarpį ir žiemos atostogas.

Maisto produktų krepšeliai pasieks 3139 mokinius. Jie ruošiami ne tik socialiai remtinų šeimų vaikams, bet ir visuotinio nemokamo maitinimo programoje dalyvaujantiems vaikams – priešmokyklinukams ir pirmokams, kuriems nemokami pietūs skirti nevertinant šeimos pajamų.

Krepšelį sudarys kasdieniniai ir šventiniai maisto produktai: aukščiausios rūšies mėsa ir jos gaminiai, duonos ir pyrago gaminiai, saldumynai, kūčiukai, kalėdinis aguonų pyragas, saldainių rinkinys – namelis.

„Šiuo metu nemokami pietūs Kauno rajone yra skiriami 3858 mokiniams, tai sudaro apie 33 proc. visų Kauno rajono mokinių. Net 2798 mokiniai nemokamus pietus gauna, nevertinant šeimos pajamų, t.y. dalyvauja visuotiniame maitinime“, – skaičius įvardijo Kauno rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Žydra Narbutienė.

Ji informavo, jog nuo 2022 metų, atsižvelgiant į bazinės socialinės išmokos didėjimą, planuojama didinti ir nemokamo maitinimo finansines normas: nemokamų pusryčių finansinė norma didėtų iki 1,18 Eur, pietų – iki 2,10 Eur, vaikų vasaros poilsio stovyklų – iki 4 Eur.

„Svarbiausias tikslas 2022 metais – saugiai ir kokybiškai pamaitinti didelį skaičių nemokamai valgančių Kauno rajono mokinių, užtikrinti pilnavertę ir sveikatai palankią mitybą, atitikti mokinių ir tėvų lūkesčius“, – teigė specialistė.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos