Nemokamų maisto krepšelių gavo ir moksleiviai

Dėl karantino sustabdžius ugdymo procesą mokyklose, jų valgyklose nebeteikiama ir karšto maisto ruošimo paslauga. Tačiau Kauno rajono mokiniams, kuriems yra skirtas nemokamas maitinimas, karantino laikotarpiu organizuojamas nemokamas maitinimas kita forma – pristatomi maisto produktų rinkiniai į namus.

Kauno rajono Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė, atsakinga už maitinimą, Žydra Narbutienė informavo, kad balandžio 6-8 d. Kauno rajono mokyklose buvo formuojami maisto daviniai visiems mokiniams, kuriems yra skirtas nemokamas maitinimas, už pirmąsias dvi balandžio mėnesio karantino savaites. Maisto krepšeliai paruošti ne tik mokiniams iš socialiai remtinų šeimų, bet ir visiems priešmokyklinukams, kuriems nemokami pietūs buvo skirti dėl jų mokykloje įdiegto švediško stalo (18 Kauno rajono mokyklų). Iš viso buvo paruošti ir išdalinti 1747 maisto produktų krepšeliai vaikams iš 39 Kauno rajono ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo mokyklų.

„Artėjant Velykoms stengėmės maisto produktų krepšelius papildyti švenčių stalui tinkančiais produktais“, - pasakojo Ž. Narbutienė. Į jų sudėtį įėjo „Šventinės“ juodos pilno grūdo duonos kepalas, vanilinis keksas, „Sveikuolių“ sausainių rinkiniai, aukščiausios rūšies mėsos gaminiai. Mokyklų valgyklos, atsižvelgdamos į turimas lėšas, maisto krepšelius dar papildė ir savo maisto sandėliuose turimais produktais: šviežiais vaisiais, daržovėmis, sultimis, įvairiais sausais ir konservuotais maisto produktais.

Maisto produktų krepšeliai didžiąja dalimi suruošti iš Valstybės biudžeto tikslinių lėšų, skirtų mokinių nemokamam maitinimui 2020 metams.

Atsižvelgiant į karantino metu keliamus saugos reikalavimus, labiausiai mokykloms rekomenduotas būdas, organizuojant mokinių maitinimą, - maisto davinius šeimoms pristatyti į namus ir palikti už durų, prieš tai susiskambinus. Suruošti ir tėvams pristatyti maisto krepšelius padėjo visa mokyklų bendruomenė (socialinės pedagogės, valgyklų darbuotojos, dietistės, ūkinis personalas), kai kur į pagalbą buvo pasitelktos ir seniūnijos. Didelei daliai šeimų maistas buvo pristatytas į namus mokykliniais geltonaisiais autobusiukais.

Maitinimo organizavimo procesas ir maisto davinių išvežimas karantino metu yra vykdomas, laikantis LR Sveikatos apsaugos ministro – Valstybės lygio ekstremalios situacijos vadovo 2020-03-16 sprendime „Dėl COVID-19 ligos valdymo priemonių” nustatytų reikalavimų maitinimo įmonių veiklai.

Užsitęsus karantino laikotarpiui, Kauno rajono savivaldybė planuoja tęsti maisto produktų pristatymą į namus visiems mokiniams, kuriems yra skirtas nemokamas maitinimas. Su mokyklomis bus derinama kuo įvairesnė galima maisto krepšelių sudėtis.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: