Nemokamos teisinės konsultacijos

Nemokamos teisinės konsultacijos

Vytauto Didžiojo universiteto (toliau – VDU) Teisės fakulteto Teisės klinika (toliau – Klinika) savo veiklą pradėjo 2017 metais. Klinikos tikslas – teikti nemokamas teisines konsultacijas ir tuo pačiu padėti studentams studijų metu įgytas teisines žinias taikyti praktikoje. Konsultacijos teikiamos smulkiajam ir vidutiniam verslui, ne pelno siekiančioms organizacijoms (asociacijoms, viešosioms įstaigoms, įvairioms bendrijoms) ir piliečiams. Konsultuoja į Kliniką priimti gabiausi ir pažangiausi Teisės fakulteto ketvirto kurso studentai, jiems padeda profesionalūs teisininkai ir pedagogai.

Klinika veikia palyginti neseniai, tačiau jau pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su Kauno miesto ir rajono savivaldybėmis, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmais bei Kauno mokslo ir technologijų parku. Veikla šioje srityje dar tik įsibėgėja, bet kai kuriuos apibendrinimus jau galima padaryti.

Antai, 2018 metais VDU su Kauno rajono savivaldybe pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Buvo aptarta, kad Kauno rajono gyventojai bus konsultuojami seniūnijose, nes taip yra patogiau toliau nuo miesto centro gyvenantiems žmonėms. Konsultacijos vyko tik keliose seniūnijose, bet, kaip matyti iš trumpos patirties, gyventojams trūksta informacijos apie tokio pobūdžio nemokamą paslaugą, todėl į konsultacijas ateina palyginti nedaug žmonių.

Konsultacijų teisiniais klausimais gali kreiptis tiek tos seniūnijos, kurioje vyksta priėmimas, gyventojai, tiek kiti piliečiai, kuriems tokią paslaugą patogiau gauti būtent toje vietovėje. Pirminė žodinė konsultacija nemokamai suteikiama visais teisiniais klausimais, o rašytinė – per įmanomai trumpiausią laikotarpį. Jeigu reikia ruošti teisminius dokumentus arba besikreipiantiesiems atstovauti teisme, patariama, kur galima kreiptis tokių paslaugų. Visiems, kurie registruojasi konsultacijai, patartina apie juos dominantį klausimą suteikti kuo daugiau informacijos. Taip iki konsultacijos studentai galės jai tinkamai pasirengti ir operatyviau bei išsamiau suteikti Jums pirminę reikalingą teisinę informaciją.

Norisi pasidžiaugti, kad besikreipiantieji buvo patenkinti jiems suteikta teisine konsultacija ir parengtais atsakymais. Savo veiklą vykdome visus metus, išskyrus liepos ir rugpjūčio mėnesiais.

Daugiau informacijos apie VDU Klinikos veiklą ir kontaktus galima sužinoti mūsų interneto puslapyje www.teisesklinika.vdu.lt.

Registruotis nemokamoms teisinėms konsultacijoms galima telefonu (8 37)  751 044 ir el. paštu dek@tf.vdu.lt arba tiesiogiai kreiptis į VDU Teisės fakulteto specialistus (Kaunas, Jonavos g. 66, 113 kab., 1 aukštas).

Būsime dėkingi, jeigu Jūs ir pasiūlytumėte mums, kaip galėtume plėtoti ir tobulinti savo veiklą.

 

Pagarbiai

VDU Teisės klinikos vadovas doc. Dr. Albertas Milinis

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos