Neveronių tvenkinių pakrantė tampa panaši į pateiktą vizualizacijoje

Nagus parodžiusi žiema sustabdė neveroniškius, sutelktomis pajėgomis, įgyvendinančius poilsio ir laisvalaikio zonos įrengimo prie Neveronių tvenkinių projektą. Ši vieta vis labiau tampa panaši į pateiktą vizualizacijoje. „Stengsimės šiais metais jį užbaigti“, – planais dalijosi Neveronių seniūnė Aldona Petkevičienė.

Surėmė pečius

Poilsio ir laisvalaikio zonoje talkos metu jau pasodinta dalis seniūnijos nupirktų augalų, įrengtas lieptelis, neseniai pastatyti treniruokliai, atgabenti akmenys paplūdimio zonai papuošti, nuo menkaverčių augalų išvalyta tvenkinių pakrantė.

„Mažais žingsneliais, bet į priekį. Džiugu, kad į šį projektą įsitraukia vis daugiau aktyvių neveroniečių. Projekto idėjas, techninius sprendimus, paruoštas vizualizacijas Neveronių bendruomenei padovanojo apželdinimo ir landšafto projektavimo įmonė „Žali sodai“ ir jos vadovas Tautvydas Gurskas. Seniūnijai ir Neveronių bendruomenės centrui gyventojai padėjo įrengti  treniruoklių aikštelę,  bendrovės „Žaliasis lokys“ vadovas Vaidotas Gudeliauskas padovanojo ir atvežė akmenis. Kiekvieno indėlis, kad ir pats mažiausias, yra labai svarbus“, –  susitelkusia ir veiklia bendruomene džiaugėsi seniūnė.

Pavasarį vėl kibs į darbus

Šias metais taip pat suplanuota daug darbų: suformuoti takelius, įrengti apšvietimą ir automobilių stovėjimo aikštelę, pastatyti suoliukus, pasodinti dar daugiau augalų. „Dar yra ką veikti šiame projekte, tačiau esame nusiteikę darbingai ir tikimės, kad aplinkybės leis pavasarį vėl kibti į darbus“,  – sakė A.Petkevičienė.

Nors poilsio ir laisvalaikio zona dar tik pradėta rengti, praėjusią vasarą čia jau gausiai rinkosi vandens ir saulės mėgėjai. Neveronių paplūdimio smėlis niekuo nenusileidžia pajūriui, o tvenkinyje maudytis saugu. Net ir vėsesnėmis dienomis čia netrūksta žmonių, jie ateina pasivaikščioti, pasigrožėti gamta sėdint ant suolelių.

Šis projektas siesis su kitu – „Jaunimo kūrybiškumą ir saviraišką skatinančių renginių ciklas „Mes ateinam garsiai“ – projektu, kurį įgyvendinti planuoja Neveronių bendruomenės centras su partneriais: Karmėlavos seniūnijos bendruomenės centru „Židinys“, Neveronių jaunimo centru bei Pagynės bendruomenės centru.

Šio projekto metu planuojama suorganizuoti 30 įvairiausių renginių. Tai – ir kinas po atviru dangumi, ir elektroninės muzikos festivaliai, „Neveronių naktys“, elektroninės muzikos ir šokių edukacijos, kūrybinės dirbtuvės su garso ir apšvietimo įranga. Visa tai padidins Neveronių, Karmėlavos ir Babtų seniūnijų jaunimo užimtumą, pagerins kūrybinę saviraišką bei paskatins dalyvauti bendruomenės veiklose.

„Neveronių gyvenvietė kol  kas neturėjo patogių vietų ir traukos centrų. Poilsio ir laisvalaikio zona prie Neveronių tvenkinių tarnaus ir kultūros renginiams. Čia bus rodomas kinas, bus organizuojamos pramogos ir šventės“, – patikino A.Petkevičienė.

Daugės asfaltuotų ir apšviestų gatvių

Seniūnija jau suplanavusi ir kitus šiųmetinius darbus. Prioritetu, pasak seniūnės, Neveronyse lieka gatvių asfaltavimas ir apšvietimas. Pernai asfalto danga buvo paklota Tvenkinio ir Akacijų gatvėse, Keramikų gatvėje įrengtas šaligatvis. Šiemet eilė atėjo Šiltnamių, kuria važiuoja ir viešasis transportas, (naujai bus asfaltuojama 500 metrų atkarpa, o šaligatvis įrengiamas 320–yje metrų) ir Alytaus  (200 m) gatvėms. Šaligatvis turėtų atsirasti Daugėlių gatvėje.

„Pernai mums pavyko suderinti su Lietuvos automobilių kelių direkcija ir gauti leidimus įrengti apšvietimą Pavasario gatvėje. Šiemet analogišką projektą planuojame įgyvendinti Klevų gatvėje, kuri veda į Pabiržio sodus. Šie sodai jau tampa gyvenamąja vietove, čia jau nuolat gyvena apie 300 žmonių, sodų namelius  keičia modernūs namai. Gatvė siaura, neapšviesta, todėl kyla grėsmė pėsčiųjų saugumui“, – motyvavo seniūnė.

Teksto autorius: Vilma Kasperavičienė, "Kauno diena"

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos