Noreikiškių vaikai džiaugiasi spalvingu darželiu

Pernai daugiau kaip tūkstantį vietų darželiuose sukūrusi Kauno rajono savivaldybė savo mažiausius gyventojus vėl nudžiugino naujais namais: antradienį šiuolaikinis darželis atidarytas sparčiai augančioje Ringaudų seniūnijoje, Noreikiškėse.
Spalvingais piešiniais pasipuošusį darželį su erdviu kiemu ir žaidimų aikštelėmis galės lankyti 200 mažylių.
„Smagu, kad mūsų vaikai lankys vieną gražiausių Lietuvoje darželių. Už tai esame dėkingi Kauno rajono savivaldybei ir „NOA namai“ kvartalo vystytojams“, – atidarymo šventėje kalbėjo tėvų bendruomeės atstovė Iveta Prapiestienė.
Vienas „NOA namai“ kvartalo vystytojų Mantas Jaruševičius sakė, kad statyti darželį buvo įdomu ir prasminga. „Juk čia laiką leis mūsų vaikai“, – kalbėjo verslininkas.
Įkurtuvių proga Kauno rajono savivaldybės vadovai dovanojo vaikams tris įspūdingo dydžio pliušinius meškinus, o Ringaudų seniūnė Rūta Slivinskienė – alyvmedį.
Darželį pašventinęs Tabariškių Kristaus Karaliaus parapijos klebonas Arminas Lukoševičius įteikė bibliją ir kryželį. Kaimynystėje įsikūrusios „Gilės“ pradinės mokyklos bendruomenė ir projektą kuravusi Kauno rajono savivaldybės tarybos narė Evelina Valskytė atgabeno keletą dėžių spalvotų dėlionių.
Kauno rajono meras Valerijus Makūnas dėkojo statytojams ir sakė, kad tai jau ne pirmas savivaldybės kartu su privačiais investuotojais įgyvendintas projektas. Pirmoj kregždė buvo 2016 metais Užliedžių seniūnijoje pagal šį modelį pastatytas darželis, o pernai Domeikavos seniūnijoje, Suopių kvartale, pradėjo veikti „Luknė“.
Ir tai dar ne viskas: jau šiemet Jonučiuose duris atvers daugiau kaip 2 tūkst kv. m. vaikų darželis, kuriame galės įsikurti net 400 vaikų. Tai bus didžiausia ikimokyklinė įstaiga Kauno rajone.
„Stebime demografines tendencijas, kurios rodo, kad darželių poreikis išlieka Užliedžių, Domeikavos, Garliavos ir kai kuriose kitose seniūnijose. O štai Ringaudų seniūnijoje jau atsirado net kelios laisvos vietos“, - kalbėjo meras.
Pernai Kauno rajono savivaldybė sukūrė daugiau kaip tūkstantį naujų vietų darželiuose, šiemet jų bus 848.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija yra užsibrėžusi laipsniškai įgyvendinti visuotinį ikimokyklinį ugdymą: nuo 2023 m. - 4 metų vaikams, 2024 m. – 3 metų vaikams ir 2025 m. – 2 metų vaikams. Visuotinis ikimokyklinis ugdymas sudarytų galimybes visoms šeimoms lanksčiau derinti šeimos ir darbo įsipareigojimus, aktyviau dalyvauti darbo rinkoje.
V. Makūnas sakė, kad Kauno rajone 3-5 metų amžiaus grupėje visuotinis ikimokyklinis ugdymas jau įgyvendintas 97 proc.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: