A. Obcarsko jubiliejaus laivai – nuo Zapyškio iki Peru

Dailininko Antano Obcarsko 60-mečiui skirtoje parodoje, surengtoje Raudondvario dvaro pilyje, paveikslų rėmuose kelia bures, plaukia ar ilsisi prišvartuoti mėgstamiausi jubiliato tapybos objektai – laivai. Gal todėl, kad A. Obcarsko vaikystė prabėgo Zapyškyje, Nemunu leidžiant laivelius ar stebint, kaip upės vandenis skrodžia dideli laivai.

Zapyškį, vaikystę prie Nemuno, pačių sumeistrautus ir pasroviui leistus laivelius prisiminė ir A.Obcarsko parodos atidaryme dalyvavęs Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. Iš Zapyškio kilęs ir dar vienas parodos atidarymo svečias – Nepriklausomybės akto signataras Leonas Milčius.

Jiems abiems – ir būsimajam merui, ir signatarui – besimokant Zapyškio mokykloje, jos direktorius buvo žinomas pedagogas Antanas Obcarskas, kurio bendravardžio sūnaus paveikslai šiandien – ne tik pakaunės krašto pasididžiavimas. Dailininko A.Obcarsko darbų yra įsigijęs Lietuvos dailės muziejus, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Modernaus meno centras, Lipės krašto savivaldybė, Detmoldas (Vokietija), Emschertal – Museum, Herne (Vokietija), Das Kleine Museum – Kultur auf der Peunt, Weissenstadtas (Vokietija), Rabindranatho Tagore centras, Kalkuta, (Indija), organizacijos bei privatūs kolekcininkai Lietuvoje ir užsienyje.

Ir tai dar ne viskas apie Zapyškio žymę A. Obcarsko parodos atidaryme. Taip jau sutapo, kad jubiliato paveikslų kaimynystėje, kitoje Raudondvario pilies menėje, veikia dar vieno zapyškiečio – Nacionalinės premijos laureato fotografo Antano Sutkaus paroda „Tėvo ranka“. A. Sutkaus paroda irgi skirta menininko gimtadieniui – vienam garsiausių Lietuvos ir pasaulio fotografų sukako 79-eri.

A. Obcarskas dėkojo visiems, padėjusiems surengti parodą: Kauno rajono savivaldybei, merui V. Makūnui, Raudondvario dvaro direktorei Snieguolei Navickienei. Buvo ir dar viena proga padėkai: netrukus dailininkas, parėmus Kauno rajono savivaldybei, garsins savo kraštą Peru sostinėje Limoje vyksiančioje tarptautinėje meno parodoje.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos