Obelynėje stovyklavo šauliai

Žymusis gamtininkas Tadas Ivanauskas, jei šiandien būtų gyvas, tikriausiai būtų patenkintas – jo kadaise puoselėtoje sodyboje Obelynėje (Kauno r.) keletą dienų klegėjo šauliška šeimų stovykla. Profesorius ir jo žmona Honorata prieškario laikais patys aktyviai dalyvavo Šaulių sąjungos veikloje ir rengdavo švietėjiškus renginius.

Į stovyklą unikalioje sodyboje savaitgalį susirinko beveik 100 dalyvių iš įvairių Kauno rajono vietų. „Svarbiausi mūsų tikslai – ugdyti patriotizmą ir stiprinti šeimas“, – pasakojo projekto koordinatorė Žaneta Jankauskaitė.

Sumanymą palaikė Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, o realizuoti idėją padėjo Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo 2-osios šaulių rinktinės vadas Vytautas Žymančius su šaulių-instruktorių komanda.

Mero pavaduotojas Jonas Gurskas linkėjo stovyklautojams gerai praleisti laiką, įveikti visus sunkumus ir įteikė šakotį.

Stovyklautojams teko įveikti kliūčių ruožus, išmėginti taiklumą šaudykloje, mokytis išgyventi lauko sąlygomis. Viena įdomiausių užduočių – 10 km naktinis žygis į Pyplių piliakalnį.

Stovykloje rūko kariška lauko virtuvė. Paskutinę dieną stovyklautojai jau patys gamino maistą. Žolelių arbatai žolių buvo galima rasti ir Obelynės sodo laukymėse.

Stovyklautojai turėjo puikią galimybę praplėsti savo akiratį – sodybos šeimininkas Algirdas Baltuškevičius papasakojo ne vieną įdomią istoriją apie čia kadaise gyvenusį T. Ivanauską ir jo unikalią augalų kolekciją.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: