Obuoliai mokykloms – tiesiai iš Babtų sodų

Nuo spalio 3 d. Kauno rajono mokyklose vėl vykdoma ES finansuojama vaisių vartojimo skatinimo programa – visiems ikimokyklinukams, priešmokyklinukams ir pradinukams nemokamai pateikiami ekologiški arba nacionalinės kokybės reikalavimus (NKP)  atitinkantys vaisiai. Iš viso nemokamus vaisius šiais mokslo metais LR ŽŪM nustatyta tvarka gaus 9127 vaikai: 1079 priešmokyklinio ugdymo grupėse, 3912 ikimokyklinio ugdymo grupėse ir 4136 pradinėse klasėse.

Šiais mokslo metais nemokamus vaisius į mokyklas tiekia tiesiogiai Babtų sodininkystės ir daržininkystės institutas iš vietinių sodų Babtuose. Bendradarbiaudamas su Kultūros, švietimo ir sporto skyriumi, Babtų sodininkystės ir daržininkystės institutas pateikė paraišką VŠĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūrai finansavimui Vaisių vartojimo skatinimo programai gauti. Babtų sodų vaisiai (obuoliai ir kriaušės) yra sertifikuoti NKP.

Spalio 6 d. Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus ir mokyklų atstovai lankėsi ir Babtų sodininkystės ir daržininkystės institute, aptarė obuolių mokykloms tiekimo klausimus su instituto Eksperimentinės bazės vedėju Česlovu Paulausku ir Administracijos padėjėja Aurelija Velykiene. Šiuo metu – pats obuolių skynimo įkarštis. Pasak Česlovo Paulausko, šie metai nebuvo itin palankūs obuoliams, tačiau planuojamas surinkti derlius – apie 300 tonų, tikrai užtikrins kokybiškų obuolių tiekimą Kauno rajono mokykloms iki mokslo metų pabaigos. Babtų soduose auginama apie 20 veislių obelų. Vaikams bus tiekiamos populiariausių lietuviškų veislių obuoliai – „Auksis“, „Rubin“, „Aldas“, „Šampion“ ir kt. Taip pat bus tiekiamos ir kriaušės. Babtų sodų vaisiai praturtins Kauno rajono mokyklų valgiaraščius kokybiškais produktais.

Informaciją paruošė vyr. specialistė Žydra Narbutienė

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos