Babtų bendruomenę sušildė obuolienės aromatas, liaudiškos melodijos ir puodynės daužymas

Rudenėjančiomis Nevėžio pakrantėmis rugsėjo 29 dieną į Babtus atėjo tradicinė „Obuolinių“ šventė. Ji prasidėjo Babtų kultūros centro kieme, aidint pučiamųjų orkestro „Algupys“ (vadovas Jonas Girnius) maršams. Dėl Kauno rajono savivaldybės finansuoto projekto turėjome galimybę atidengti šimtmečiui skirtą suolelį su obuolio simboliu. Jo autorius – skulptorius Algimantas Sakalauskas.

Vėliau šventinė eisena judėjo į miestelio aikštę. Babtų kultūros centro merginų šokėjų grupė simboliškai perdavė dailininkės Sigitos Podeckienės sukurtą obuolį folkloro kolektyvui „Vėrupė“ (vadovė Jūratė Svidinskienė), jis ir pradėjo šventę.

Aikštėje šurmuliavo amatininkų mugė, vyko Babtų gimnazijos moksleivių piešinių paroda, renginiai vaikams ir suaugusiesiems. Egidijaus ir Sonatos Gasiūnų baras virė obuolienę ir vaišino visus šventės dalyvius kvepiančiu pyragu. Sodininkystės ir daržininkystės institutas, vykdydamas programos „Interreg Lat-Lit“ projektą „Senųjų sodo, daržo ir dekoratyvinių augalų atgimimas: Paveldo sodų turas“, pristatė mūsų krašte surastas senąsias obuolių veisles. Jų vaisių buvo galima ne tik ragauti ir grožėtis – instituto mokslininkai papasakojo apie jų kilmę, savybes, reikšmę.

Šventę nuspalvino Babtų seniūnijos bendruomenių aktyvus dalyvavimas „Obuolinių“ mūšyje – komandos kūrė kompozicijas iš augalinių medžiagų rudens tema, dalyvavo tradicinių liaudiškų šokių, puodynės daužymo rungtyse. Rinkome gražiausią ir įdomiausią prijuostę, originaliausią patiekalą iš obuolių.

Babtų bendruomenė sveikino ilgaamžius Babtų miestelio gyventojus, vyko fotokonkurso obuolių tema paroda, buvo apdovanoti laimėtojai. 

Koncertavo Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos liaudiškos muzikos kapela „Laumena“ (vadovas Vladas Daknys) ir tradicinių šokių muzikantai iš Kauno.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: