Ovacijos vilkijos medikams

Vakariniame Kauno rajono pakraštyje įsikūrusią Vilkiją garsina ne tik įspūdinga Šv. Jurgio bažnyčia, A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejus, „Vilkynės“ perkėla, bet ir daug metų veikianti ligoninė.

Penktadienio vakarą Vilkijos technologijų mokymo centro salėje buvo paminėtas šios medicinos įstaigos 70-metis. Į renginį atvyko visas būrys Kauno rajono savivaldybės atstovų, Vilkijos, Vilkijos apylinkių ir Batniavos seniūnai, vietos bendruomenė.

Daugelio metų veiklos tradicijas tęsiantis Vilkijos pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) – kažkada čia veikė ligoninė ir chirurgijos, vidaus ligų, akušerijos-ginekologijos skyriai – yra viena reikalingiausių įstaigų Vilkijos krašto žmonėms.

„Jūsų įstaiga įsikūrė, kai dar nebuvau gimęs. Per daugelį metų keitėsi jos pavadinimai ir statusas, tačiau ji visada nuoširdžiai rūpinosi žmonių sveikata ir dabar teikia paslaugas pažeidžiamiesiems, savimi negalintiems pasirūpinti pacientams“, – kalbėjo Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Nesteckis.

Dabartinį statusą įstaiga įgijo prieš 25 metus. Svarbiausios Vilkijos PSPC paslaugos šiandien: pirminė ambulatorinė sveikatos priežiūra, palaikomasis gydymas, slauga bei paliatyvioji pagalba. Centras turi 5 medicinos punktus: Padauguvos, Daugėliškių, Čekiškės, Liučiūnų, Bubių, o slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninė vienu metu gali priimti 80 pacientų.

Renginio dalyviai ovacijomis pasitiko Vilkijos medikų patriarchą Adolfą Augustinavičių, kuris šiai įstaigai vadovavo net 45 metus. Už nuoširdų rūpinimąsi žmonių sveikata ir profesionalų darbą A.Augustinavičiui yra suteiktas Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardas, medikas apdovanotas Kauno rajono savivaldybės Garbės ženklu. „Turėjau nuostabų kolektyvą, kuris aukojosi dėl žmonių. Tai labai prasmingas darbas, liudijantis, kad gyventa ne veltui“, – braukdamas ašaras kalbėjo buvęs ligoninės vadovas.

Augustinavičių šeimoje yra net septyni medikai, viena iš jų – Dainora Kudzinskienė sėkmingai vadovauja Vilkijos PSPC.

Už ilgametį atsakingai atliekamą darbą, profesionalumą ir dėmesį pacientams Kauno rajono savivaldybės mero padėkos įteiktos vidaus ligų gydytojoms Zenei Titovienei ir Reginai Veličkienei, bendrosios praktikos slaugytojoms Linai Dargienei, Aldonai Verbauskienei, Reginai Pukalskienei, Vidai Margevičienei, Valentinai Ulinskienei, klinikos laborantei Virginijai Juškevičienei, vyriausiajai slaugos administratorei Reginai Subačienei, ūkio dalies darbuotojoms Nijolei Džiugienei ir Rasai Jančinskienei.

Savo padėkas kolektyvo nariams teikė ir direktorė. Renginyje dalyvavęs Vilkijos „Gijos“ vadovas Valdas Pacevičius perdavė D. Kudzinskienei Prezidento Valdo Adamkaus sveikinimą ir apjuosė medikus visuomeninės organizacijos „Gerumo ąžuolas“ šalikais. „Esate tikrieji Vilkijos krašto ąžuolai, kuriais didžiuojasi bendruomenė“, – kalbėjo verslininkas.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos