Padauguvoje – nauja erdvė bibliotekai

Nuo šiol Padauguvos gyventojai skaityti knygas ar pasinaudoti kompiuteriu galės atnaujintoje bibliotekoje. Kauno rajono savivaldybė viešosios bibliotekos filialui Padauguvoje skyrė finansavimą ir atnaujino patalpas bendruomenės centro pastato antrame aukšte.

Penktadienį įvyko iškilmingas atnaujintos bibliotekos pristatymas. Jos metu Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Jonas Gurskas kartu su Viešosios bibliotekos direktore Irena Stančiauskiene perkirpo simbolinę atidarymo juostelę ir palinkėjo, kad biblioteka taptų žmonių mėgstama susibūrimo vieta, aktyviu bendruomenės traukos centru, kuriame netrūktų ne tik knygų ar periodinių leidinių, bet edukacinių veiklų.

„Džiaugiuosi, kad bibliotekas atidarome, o ne uždarome ir kad skaitytojai vis dar suranda laiko skaityti,“ – kalbėjo vicemeras.

Bibliotekos direktorė Irena Stančiauskienė teigė, kad ir toliau stengsis bibliotekas puoselėti ir laikyti kultūros židiniais.

Jau 65 metus veikianti biblioteka anksčiau buvo įsikūrusi pirmame pastato aukšte. „Šių atnaujintų erdvių atidarymas yra labai didelis kultūrinis įvykis ne tik padauguviškiams, bet ir visiems Vilkijos apylinkių seniūnijos gyventojams“, – kalbėjo J. Gurskas.

Bibliotekos atnaujinimui Kauno rajono savivaldybė skyrė 34,5 tūkst. Eur. Remonto metu buvo pakeistas stogas, perdažytos sienos, įrengtos naujos lubos, atnaujinta biblioteka. Padidėjo erdvė – sujungus tris kabinetus, įrengta šviesi ir erdvi patalpa.

Atnaujintose šiuolaikinėse erdvėse gyventojai galės ne tik skaityti – čia atsirado vietos parodoms, vaikų ir jaunimo edukacijai skirtos erdvės. Mėgstantiems naršyti internete nupirkti du kompiuteriai, o artimiausiu metu biblioteką papildys dar tiek pat.

Šiuo metu naujose erdvėse galima aplankyti Živilės Šulmeister tapybos darbų parodą „Kai į žemę nusileidžia angelai“.

Padauguvos bibliotekoje užsiregistravę 230 skaitytojų, jie per metus apsilanko apie 4 tūkst. kartų. Bibliotekos lentynose daugiau kaip 5,5 tūkst. įvairiausių leidinių ir šie fondai pildomi kas mėnesį.

Bibliotekininkė Regina Jarienė sakė, kad gražiai sutvarkytos patalpos yra gerokai didesnės ir jaukesnės už senąsias, todėl tikisi, kad norinčiųjų ateiti ir turiningai praleisti laisvalaikį naujoje kompiuterizuotoje bibliotekoje bus gerokai daugiau. 

Padauguvos biblioteka dirbs pirmadienį–penktadienį nuo 10 iki 18 val., pirmą mėnesio trečiadienį skaitytojų neaptarnaus – jis skirtas tvarkymuisi.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos