Pagalbos reikia ne tik šunims, bet ir kiaulėms

Pirmadienį Kauno rajono savivaldybėje įvyko pasitarimas, kuriame buvo aptartos netinkamai laikomų gyvūnų problemos. Pasitarime dalyvavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT), Savivaldybės ir gyvūnų globos organizacijos „Nuaras“ atstovai.
Problemos išryškėjo po to, kai visuomenininkų pastangomis įvairiose Lietuvos vietose buvo aptiktos nelegalios šunų veisyklos, o rugsėjo 10-osios vakarą Kauno rajono Naujasodžio kaime vyko bene didžiausia iki šiol Lietuvoje šunų paėmimo operacija.
Karmėlavos seniūnė Violeta Armolaitienė patvirtino, kad nuošalioje sodyboje gyvūnai buvo laikomi narvuose, antisanitarinėmis sąlygomis. „Tvyrojo baisi netvarka ir smarvė“, - pasakojo seniūnė.
Pagal sutartį su Kauno rajono savivaldybe, 81 šuo iškeliavo į gyvūnų globos namus „Nuaras“. Įmonės direktorė Jurgita Gustaitienė pasakojo, kad sodyboje šunys beveik nelojo, jie buvo laikomi ant grotų, todėl jų eisena sutrikusi. Dabar specialistai tiria, ar keturkojams nebuvo specialiai sužalotos balso stygos.
„Nuaro“ direktorė spėja, kad tai tik gerai organizuoto prekybos šunimi tinklo viršūnėlė. „Įtariu, kad Lietuvoje veikia nusikalstamas susivienijimas, nelegaliai prekiaujantis veisliniais gyvūnais, o juos laikantys žmonės yra tik paprasti vykdytojai“, – kalbėjo J. Gustaitienė.
Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pabrėžė, kad savivaldybė neliks nuošalyje ir padės kompensuoti gyvūnų išlaikymo finansinius kaštus.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamento vadovė Daiva Švelnienė sakė, kad minėtai veisyklai VMVT išdavė leidimą tik dviems šunims, o surasta kelios dešimtys.
Ji pastebėjo, kad už žiaurų elgesį su gyvūnais numatyta ne tik administracinė, bet ir baudžiamoji atsakomybė. Dėl Naujasodžio atvejo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Kol jis vyks, šunys bus prižiūrimi „Nuaro“ patalpose.
Susitikime taip pat aptarta situacija su UAB „Švaistūnas“. Šios įmonės savininkai Gaižėnų kaime (Ringaudų sen.) augina kiaules, kurios, pasak VMVT atstovų, taip pat laikomos netinkamose sąlygose. Už gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimus įmonė jau yra bausta pinigine bauda. VMVT atstovai tvirtino, kad sudarytas grafikas, pagal kurį kiaulių skaičius fermoje sparčiai mažinamas.

 

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: