Pagerbė partizanus, žuvusius už Lietuvos laisvę

Gegužės 16 dieną visa Lietuva prisimena ir pagerbia už mūsų laisvę gyvybę paaukojusius partizanus. Šią atmintiną dieną partizanų kapus aplankė ir Kauno rajono savivaldybės vadovai: meras Valerijus Makūnas, administracijos direktoriaus pavaduotoja Rūta Černiauskienė, tarybos nariai, seniūnai.

Pagarbą ir meilę simbolizuojančios gėlės nugulė šalia paminklo Lietuvos laisvės armijos vadui Kaziui Veverskiui. Monumentas pastatytas kairiajame Nevėžio krante, ties Nevėžio kraštovaizdžio draustinio riba, toje vietoje, kur 1944 m. ir žuvo.

K.Veverskis ne tik su bendražygiais sukūrė kovingiausią karinę-politinę pasipriešinimo organizaciją – Lietuvos laisvės armiją, bet ir redagavo, leido ir platino laikraštį „Karinės ir politinės žinios“. Pats rašė, spausdino pogrindinę literatūrą, rūpinosi popieriumi, išvežiodavo spaudinius, atkurdavo ryšius, mezgė naujus. Žuvo veždamas nelegalią spaudą.

Meras apsilankė ir gėlių vainikus padėjo Vilkijos kapinėse, taip pat Raudondvario kaime, skverelyje Nevėžio gatvėje, kuriame perlaidoti Raudondvario apylinkėse žuvusių ir nukankintų 21 rezistencijos kovotojų palaikai. Šioje vietoje buvo perlaidoti ir kitose vietose žuvusių bei užkastų kovotojų palaikai. Vieni buvo rasti prie gyventojų namų, daržuose, kiti šlaite prie kelio. Jiems atminti įrengtas paminklinis ansamblis.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: