Pagerbti darbščiausi pakaunės ūkininkai

Kauno rajono ūkininkams ketvirtadienį buvo patiestas raudonas kilimas – Raudondvario dvare įvyko konkurso „Metų ūkis 2017“ laureatų apdovanojimų vakaras.

Kauno rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė Genutė Staliūnienė pastebėjo, kad šiemet gamta buvo negailestinga ir nenorėjo atiduoti užauginto derliaus. Dėl nesibaigiančių liūčių paskelbus ekstremalią padėtį nenuimta 519 ha grūdinių kultūrų. Liko nepasėtų ir žieminių kultūrų, todėl nuostolių neišvengė visi ūkininkai.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pasidžiaugė, kad nepaisant sunkumų, ūkininkai yra svarbiausia vietos bendruomenių atrama tvarkant aplinką, kelius, organizuojant renginius, šventes. „Esate tikri bendruomenių lyderiai“, - kalbėjo meras.

Aidint fanfaroms buvo paskelbti konkurso „Metų ūkis 2017“ laureatai.

Už pienininkystės plėtrą apdovanoti Teresė ir Antanas Gudaičiai, ūkininkaujantys Alšėnų seniūnijoje.

Vandžiogalos seniūnijoje gyvenantiems Jonatai, Kristinai ir Saulius Paurams dėkota už augalininkystės ir gėlininkystės puoselėjimą.

Augalininkystės pasiekimais garsėja ir babtiškiai Laima ir Romas Mačioniai, konkurse užėmę trečią vietą.

Vandžiogališkiai Irena ir Laimutis Ragulskiai daug metų augina fazanus, kalakutus, perlines vištas ir dekoratyvinius paukščius. Jiems įteiktas specialus prizas už netradicinės žemės ūkio veiklos vystymą.

Toks pat prizas atiteko ir Pagynėje gyvenantiems Daliai ir Edvardui Abukauskams. Vos vieno hektaro plote ūkininkai užaugina įvairių daržovių ir vaisių, kuriuos raugina. Savo produkcija pakaunės ūkininkai spėjo išgarsėti visoje Lietuvoje.

Žemės ūkio skyriaus vedėjas Alvydas Rimdeika pabrėžė, kad Kauno rajonas pagal žemės ūkio rodiklius visada buvo tarp šalies geriausiųjų. Šiemet deklaruota 64 tūkst. 732 ha žemės ūkio naudmenų. Palyginti su  2016 m. apie 700 ha sumažėjo apleistų žemių.

Maloniai nuteikia jaunėjantis ūkininkų amžius. 2014 m. buvo registruoti 624 ūkininkų iki 40 metų ūkiai,  o 2017 m. – jau 649.

Neįprastai lietingi metai patvirtino, kad reikia daugiau dėmesio skirti melioracijai. Įvertinusi sudėtingą situaciją, Kauno rajono taryba šį rudenį priėmė sprendimą, kuriuo atleido žemdirbius nuo žemės mokesčio. „Žinau, kad tai nekompensuos visų patirtų nuostolių, tačiau mes gerai suprantame padėtį ir norime būti kartu su jumis“, - kalbėjo meras V. Makūnas.

 

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos