Pagerbti geriausi 2022-ųjų kurtieji sportininkai

Raudondvario dvare antradienio vakarą vyko geriausi kurčiųjų sportininkų pagerbimo vakaras, kuriame padėkomis ir atminimo ženklais buvo apdovanoti pasaulio ir Europos čempionatuose medalius iškovoję atletai ir jų treneriai.

Šie metai buvo ypatingi Lietuvos kurčiųjų sportui – gegužę Brazilijoje vyko ilgai – net penkerius metus lauktos 24-osios Kurčiųjų vasaros žaidynės, prilygstančios girdinčiųjų vasaros olimpiadoms. Didžiausiame pasaulio žmonių su klausos trūkumais sporto renginyje labai sėkmingai pasirodė Lietuvos sportininkai, iškovoję 2 aukso, 5 sidabro ir 3 bronzos medalius. Lietuva pagal medalius tarp 80 valstybių užėmė aukštą 17 vietą. Lietuviai aplenkė daug didesnių šalių atstovus, taip pat ir kaimynus latvius bei estus. 

Žaidynių čempionais tapo lengvaatletis, rutulio stūmikas Vytenis Ivaškevičius, graikų ir romėnų imtynių atletas Mantas Kazimieras Sinkevičius. Sidabro medalius iškovojo rutulio stūmikas Mindaugas Jurkša, disko metikas Mažvydas Paurys, badmintonininkas Ignas Reznikas ir Kazimieras Dauskurtas, mišrių komandų estafetėje dalyvavę orientacininkai Adrija Atgalainė, Mantas Volungevičius, Donatas Tumaitis ir Gedvilė Diržiūtė. A. Atgalainė sidabrą iškovojo ir asmeninėse varžybose. Bronzos medaliais pasidabino orientacininkai Mantas Volungevičius, Viltė Kanapinskaitė bei paplūdimio tinklininkės Birutė Aleknavičiūtė ir Ingrida Milkinaitė.

Skambių pergalių netrūko ir kitose varžybose. Palangoje vykusiame Europos kurčiųjų badmintono čempionate lietuviai iškovojo po 2 aukso ir sidabro ir 3 bronzos medalius. Po 16 metų pertraukos mūsų šalies badmintono rinktinė, vadovaujama trenerio Donato Narvilo, tapo čempione. Aukso medaliu pasidabino ir mišrių porų duetas Kazimieras Dauskurtas ir Vaiva Žymantė.

Europos jaunimo iki 19 metų čempionate prizinėmis vietomis džiugino gerokai už varžoves jaunesnės sportininkės: sidabro ir bronzos medalius pelnė 14-metė Aurelija Rameneckaitė ir 15-metė Marija Rimkutė.

Su Europos čempionato sidabro medaliais iš Austrijos grįžo paplūdimio tinklininkės Birutė Aleknavičiūtė ir Ingrida Milkintaitė. Du titulus šįmet iškovojo šachmatininkas Tomas Jankūnas.

„Pagal sportininkų pasiekimus – tai geriausi metai kurčiųjų sporte. Kurčiųjų vasaros žaidynėse planavome iškovoti 6 medalius, o pelnėme 10. Jūs nenuvylėte savo šalies“, – šventinio renginio metu kalbėjo Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidentas Edvinas Kriūnas.

Kurčiuosius sportininkus ir vakaro dalyvius pasveikino Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas, Nacionalinės sporto agentūros vadovas Mindaugas Špokas, Lietuvos sporto universiteto rektorė Dina Rėklaitienė bei Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Visockas.

„Taip nutinka gyvenime, kad Dievas kažką atima, bet suteikia galią nuveikti didelius darbus. Jūs kasdien įrodote, kad gyvenime nėra neįveikiamų dalykų. Esate pavyzdžiais, kaip valia, atkaklumas ir ryžtas atveda iki svajonių išsipildymo. Sėkmės ir gražių pergalių ateityje“, – sportininkus sveikino Kauno rajono mero pavaduotojas Paulius Visockas.

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos