Senjorų mėnuo uždarytas pagerbiant aktyviausius

 

Kauno rajono savivaldybėje jau tapo tradicija antrąjį rudens mėnesį dedikuoti senjorams. Visą spalį, minint Pagyvenusių žmonių dieną, net 18 renginių buvo skirti vyriausiems Pakaunės gyventojams. Šventinį mėnesį užbaigė Kauno rajono socialinių paslaugų centro salėje ketvirtadienį vykusi šventė, sukvietusi aktyvius bendruomenės narius.

Gausiai susirinkusius, šventiškai pasipuošusius ir pakiliai nusiteikusius visų seniūnijų senjorus sveikino Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

„Nepaprastai džiaugiuosi, kad Jūs nesėdite užsidarę namuose, o mokotės, sportuojate, keliaujate ir aktyviai dalyvaujate bendruomenių veiklose. Jūs esate šviesus, gražus ir pilietiškas pavyzdys kiekvienam“, – kalbėjo meras.

Meras V. Makūnas kartu su Administracijos direktoriumi Š. Šukevičiumi ir Socialinės paramos skyriaus vedėja M. Vensloviene įteikė padėkas 24 senjorams, pasižymėjusiems savo darbais ir aktyvumu bendruomenės veikloje.

Kauno rajono senjorai turi įvairių galimybių aktyviai leisti savo laiką. Nuo 2012 metų veikia Kauno rajono trečiojo amžiaus universitetas, kurį keturiolikoje seniūnijų lanko per 400 rajono gyventojų. Šiais mokslo metais universitetas veiklą pradėjo Samylų, Kulautuvos ir Rokų seniūnijose. TAU rengia ne tik paskaitas ir praktinius užsiėmimus, bet ir treniruotes, ekskursijas, akcijas, protų mūšius, sporto fiestas, pėsčiųjų žygius, išvykas Lietuvoje ir į užsienį.

Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras rūpinasi, kad senjorai išliktų aktyvūs ir propaguotų sveiką gyvenseną. Sveikatą stiprinančių veiklų biuras ragina neatsisakyti ir atvėsus orams. Nuo spalio mėnesio Pakaunės gyventojai kviečiami lankyti net keturių skirtingų rūšių – pilateso, jogos, zumbos ir funkcines – treniruotes, kurias veda profesionalūs treneriai. Treniruotės vyksta net 26 Kauno rajono bendruomenėse. Šį rudenį gyventojai kviečiami stiprinti ir savo emocinę sveikatą. Biuras organizuoja patyrimines savaitgalio stovyklas vyrams bei moterims, kuriose dalyvauti nemokamai gali visi rajono gyventojai – nuo paauglio iki senjoro.

Vyresnieji Pakaunės gyventojai aktyviai dalyvauja ir Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos veiklose. Apie 50–60 proc. viešosios bibliotekos organizuojamų renginių lankytojų ir apie 30 proc. skaitytojų yra būtent senjorai.

Kauno rajono socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai, individualios priežiūros darbuotojai, psichologas, kineziterapeutas ir kiti specialistai per metus paslaugas suteikia daugiau nei 600 senyvo amžiaus asmenų. Visos paslaugos yra orientuotos į asmens savarankiškumo palaikymą.

Kauno rajono savivaldybė dalyvauja Europos Komisijos finansuojamame projekte, kuriuo siekiama sukurti palankias galimybes vyresnio amžiaus žmonėms integruotis į socialinį, politinį, kultūrinį gyvenimą bei dalyvauti darbo rinkoje. Projektas įgyvendinamas bendradarbiaujant su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos ekspertais.

Renginį vedė ir muzikinius kūrinius dovanojo Martynas Beinaris ir Martynas Stankevičius. Dainuoti kartu, linguoti ir pakilti iš savo vietos kvietė vyrų grupė „Nešpėtni bernai“.

Kiekvienas šventės dalyvis namo grįžo nešinas obuolių sultimis, kurios buvo išspaustos iš prieš kelias savaites vykusios akcijos „Obuolių šalis“ surinkto derliaus. Tado Ivanausko Obelynės sodyboje vaisius net kelias dienas skynė Kauno rajono savivaldybės vadovai ir darbuotojai kartu su Lietuvos policijos mokyklos kursantais.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

: