Pakaunės žvyreliuose jau dirba kelių remontininkai

Ši žiema žvyro keliams – itin nepalanki. Jų būklę blogina dažna orų kaita, atlydžiai: esant didesniems transporto srautams išmušamos duobės, laikantis pliusinei temperatūrai ir drėgmei, jos kasdien gilėja. Kauno rajono savivaldybė nelaukia, kol kelių remontui orai bus visiškai palankūs, – jau dabar tvarko duobėtus žvyrkelius.

Sąrašas ilgėja

Žvyrkeliams tvarkyti Kauno rajono savivaldybė yra numačiusi apie 300 tūkst. eurų. Tačiau duobėtų žvyrkelių sąrašas ilgėja, gyventojai skundžiasi atsirandančiais „Marso kanjonais“, todėl ši suma dar gali keistis. Kol kas darbus atlieka viena įmonė „Kauno keliai“, tačiau netrukus turėtų prisidėti dar keli rangovai.

„Paprašėme seniūnijų informuoti apie žvyrkelius, kuriuos tvarkyti reikia neatidėliotinai, nes jais eismas intensyvus. Pirmumas teikiamas ir tiems žvyrkeliams, kurie neįtraukti į asfaltuotinų sąrašą pagal seniūnaičių sudarytą eilę. Darbus jau pradėjome ten, kur žvyrkeliai veda per tankiai apgyvendintas vietoves, jais naudojasi daug žmonių. Orai nepalankūs žvyravimo darbams, nes po atlydžių vėl tenka siųsti greiderį, kad išlygintų dangą. Tačiau gyventojai negali laukti gerų orų, jiems važiuoti reikia šiandien, ir tai daryti nepatogu, laužomi automobiliai“, – sakė Tautvydas Tamošiūnas, Kelių ir transporto skyriaus vyr. specialistas.

Judesys – Domeikavoje

Žvyravimo darbai jau atlikti Užliedžių seniūnijos Romaniškių, Šviesos, Radastų gatvėse ir nedidelėje Margirio gatvės atkarpoje. „Romaniškių ir Šviesos gatvės yra prie pat miesto ribos, tankiai apgyvendintos, todėl turime parengti techninius projektus: šios gatvės bus ne siauresnės kaip 6 m, su asfalto danga, šaligatviais, lietaus kanalizacijos tinklais, apšvietimu“, – patikino savivaldybės atstovas.

Geresnėmis sąlygomis jau gali džiaugtis Domeikavos gyventojai, važiuojantys Birutės, Žemynos, Žvaigždžių gatvėmis. Šiuo metu kelių remontininkai dar dirba Domeikavos Dvarkiemio ir Žemaitkiemio gatvėse, taip pat – Samylų gatvėje (Samylų seniūnija) ir Narėpų gatvėje (Karmėlavos seniūnija).

Kur persikels technika

Paklaustas, kurie žvyrkeliai bus dar tvarkomi, T. Tamošiūnas vardijo: Alšėnų seniūnijoje labai bloga būklė yra A. Sakalausko gatvėje, Babtų seniūnijoje prastas kelias į kalną Stabaunyčios kaime: žvyro dangą plauna lietus ir neša į valstybinį kelią.

Kelių remontininkai turės ką veikti ir Garliavos apylinkių seniūnijoje: Ražiškių, Gluosnių, Miestelėnų, Technikos gatvėse ir Stanaičių kelyje (Ringaudų seniūnija) – Saulės gatvėse (Miriniškių ir Poderiškių kaimai), dalyje Vyšnių (Poderiškiai) ir Laisvės (Ringaudai) gatvių.

Zapyškio seniūnijoje bus tvarkoma Smėlio gatvė Vilemų kaime, Šiulių, Gluosnių gatvės ir dalis Kanavos gatvės.

Vieno recepto nėra

Atliekami darbai labai skiriasi. Tai priklauso nuo situacijos. „Žvyrkeliuose, kuriuose eismas intensyvus, susiformuoja už važiuojamąją dalį aukštesni kelkraščiai. Dėl to važiuojamoje dalyje atsiranda vadinamasis lovys, kuriame laikosi drėgmė: ji ir daro didžiausią įtaką dangos būklei: išmušamos duobės, jos didėja. Suneštos žemės nukasamos, jei netinkamos panaudoti, jos išvežamos, suformuojami nuolydžiai, kad vanduo nubėgtų. Jei kelkraščiuose nėra griovelių, jie iškasami, tuomet kelias „pamaitinamas“ žvyru“, – pasakojo Kelių ir transporto skyriaus vyr. specialistas.

Yra kelio atkarpų, kurios visiškai padengiamos žvyru, yra ir tokių, kur jo pilama tik į atsiradusias duobes. Pagal situaciją darbams naudojamas ne tik greideris, bet ir kita kelių remonto technika.

Įrengia aikšteles

Įrengusi automobilių stovėjimo prie Braziūkų kaimo Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios ir kapinių Zapyškio seniūnijoje, Kauno rajono savivaldybė pernai sulaukė gausybės gerų atsiliepimų ir net padėkų. Patogesnė 2022 m. lankytojams tapo ir Romaškių kaimo (Domeikavos seniūnija) kapinių aikštelė.

Netrukus prie kapinių taip pat bus galima pamatyti kelių statybos ir remonto techniką ir triūsiančius specialistus. Kokia eilės tvarka bus įrengiamos automobilių aikštelės, Kauno rajono savivaldybė dar nedetalizuoja, tačiau pabrėžia, kad bus elgiamasi ūkiškai: šie darbai bus derinami su gatvių ir kelių atnaujinimu seniūnijose.

Šiemet Domeikavos seniūnijoje tokią infrastruktūrą įrengti suplanuota prie Smiltynų I kaimo, Ražių, Eigirgalos, Radikių ir Žemaitkiemio kaimų kapinių. Nepaisant to, kad gali kilti problemų dėl nuovažų iš valstybinio kelio, taip pat numatyta įrengti aikštelę prie Panevėžiuko kapinių (Babtų seniūnija) ir prie tos pačios seniūnijos Juodonių kaimo amžinojo poilsio vietos.

Karmėlavos seniūnijoje automobilių aikštelė bus įrengta prie senųjų Karmėlavos kapinių, Lapių seniūnijoje – prie Didžiųjų Lapių, Vandžiogalos seniūnijoje – prie Butkūnų, Zapyškio seniūnijoje – prie Kluoniškių, Neveronių seniūnijoje – prie Pabiržio kaimo kapinių. Lankytojų patogumui suplanuota pagerinti taką kapinėse, o Raudondvario seniūnijoje – atnaujinti esamą taką į kapines. Tai pat numatyta suremontuoti ir praplėsti aikštelę Vilkijoje prie naujųjų kapinių, nes ji – jau per ankšta.

„Įrengdami aikšteles prie kapinių, stengiamės, kad jos neišsiskirtų iš aplinkos, bet būtų patogios. Pašaliname likusius kelmus, sužėlusius krūmus, išlyginame paviršių, kur nėra pagrindo, įrengiame ir paklojame asfalto dangą“, – darbus vardijo T. Tamošiūnas.

Teksto autorius: Vilma Kasperavičienė, „Kauno diena“

Šio straipsnio publikuoti be „Kauno dienos“ leidimo negalima

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Neprisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos